• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بازآفرینی وب توسط برنرزلی

n00063767-b (1)تیم برنرز لی، دانشمند رایانه بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب "سر" دریافت کرد، قصد دارد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.

تیم برنرز لی، دانشمند رایانه بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب "سر" دریافت کرد، قصد دارد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.
برنز لی با استارتاپ جدیدی به نام اینراپت، قصد دارد برخی از مشکلاتی که در دوران پلتفرم‌های بسته و عظیمی مانند فیس‌بوک "وب باز" را فلج کرده است، ترمیم کند.
استارتاپ اینراپت بر اساس ایده‌های شکل گرفته در پروژه نرم‌افزار کد باز "سولید"، وعده وبی را می‌دهد که در آن افراد از یک نام کاربری برای هر سرویسی استفاده می کنند و اطلاعات شخصی در پادها یا محل نگهداری دیتای شخصی کاربر که تحت کنترل خود کاربر قرار دارد، نگهداری می‌شوند.
برنز لی، در مصاحبه با رویترز اظهار کرد: وب جدید و آپدیت شده افراد را قادر خواهد ساخت به صورت تک به تک به اشتراک گذاری و همکاری بپردازند و تحت کنترل نباشند در حالی که شبکه‌های اجتماعی بزرگ با فراهم کردن امکان اشتراک گذاری اطلاعات به کاربران، بسیار موفق بوده‌اند اما کاربر تحت کنترل آنها قرار دارد.
جان بروس، یک مدیر باسابقه حوزه فناوری و مدیرعامل اینراپت اظهار کرد: سرویس سلامت ملی انگلیس، بی.بی.سی و دولت فلاندرز بلژیک مشتریان پایلوت این استارتاپ هستند و این شرکت امیدوار است تا آوریل مشتریان بیشتری را جذب کند.
بر اساس گزارش رویترز، هدف اصلی اینراپت نوشته شدن برنامه‌ها برای این پلتفرم توسط طراحان نرم افزاری است. اینراپت هم مانند وب اولیه در هسته خود مشتمل بر مجموعه‌ای از پروتکل‌ها برای چگونگی برقراری ارتباط ماشین‌ها با یکدیگر است.

شماره خبر: 48247
تاریخ: چهارشنبه 24 دی 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط