• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هند خواستار اجرا نشدن آپدیت واتس‌اپ شد

3373394ICTPRESS - دولت هند در نامه ای از واتس‌اپ خواسته آپدیت جدید خود مبنی بر اشتراک اطلاعات کاربران با فیس بوک و زیرمجموعه‌هایش را اجرا نکند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، وزارت فناوری هند از واتس‌اپ خواسته تغییرات در قوانین حریم شخصی خود را اجرا نکند. این تقاضا دردسر جدیدی برای واتس‌اپ و شرکت مادر آن یعنی فیس‌بوک است که برای گسترش پرداخت در اپ و دیگر کسب و کارهای خود روی این کشور آسیایی حساب باز کرده‌اند.

تقاضای مذکور مربوط به آپدیت قوانین جدید شبکه اجتماعی است که طبق آن اطلاعات کاربرانش را با فیس‌بوک و زیرمجموعه‌های آن به اشتراک می‌گذارد. نخست قرار بود آپدیت جدید از ماه فوریه اجرا شود. اما به دلیل اعتراضات و خروج کاربران از واتس‌اپ، قرار شد از بهار ۲۰۲۱ اجرایی شود.

وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک در ایمیلی برای مدیر واتس‌اپ نوشته است: تغییرات پیشنهادی نگرانی‌ها در خصوص گزینه‌های انتخابی و استقلال شهروندان هندی را افزایش می‌دهد. بنابراین از شما خواسته می‌شود تا آنها را اجرا نکنید.

این در حالی است که چند روز قبل واتس‌اپ در بیانیه‌ای اعلام کرد مشغول بررسی و پرداختن به اخبار جعلی درباره تغییرات قوانین و آماده پاسخگویی به سوالات در این زمینه است. در بیانیه واتس‌اپ آمده است: می‌خواهیم این نکته را تقویت کنیم که این آپدیت توانایی ما در به اشتراک گذاشتن داده‌ها با فیس‌بوک را گسترش نمی‌دهد.

واتس‌اپ سال گذشته ۵.۷ میلیارد دلار در واحد دیجیتال شرکت هندی رلاینس با این هدف سرمایه گذاری کرد که میلیون‌ها مالک فروشگاه‌های فیزیکی را تشویق کند از شیوه پرداخت دیجیتال با کمک واتس‌اپ استفاده کنند.

این شبکه اجتماعی مذکور ۴۰۰ میلیون کاربر در هند دارد.

 

شماره خبر: 48286
تاریخ: چهارشنبه 1 بهمن 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط