• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کرونا حملات سایبری به بیمارستان‌ها را دو برابر کرد

3675824ICTPRESS - بررسی‌های شرکت آی بی ام نشان می‌دهد حملات سایبری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از زمان شیوع ویروس کرونا به بعد دوبرابر شده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بر اساس گزارش سالانه آی بی ام در مورد تهدیدات اطلاعاتی سالانه فضای مجازی، در یک سال اخیر شاهد دو برابر شدن تهدیدات بدافزاری در اینترنت بوده‌ایم.
یافته‌های محققان آی بی ام نشان می‌دهد حملات سایبری به طور ویژه سازمان‌هایی را هدف گرفته‌اند که در مورد شناسایی و درمان ویروس کرونا تحقیق می‌کنند و به دنبال ابداع روش‌های درمانی و واکسن برای مقابله با آن هستند.
بیمارستان‌ها، شرکت‌های دارویی، مجموعه‌های خدمات پزشکی و شرکت‌های حوزه انرژی از جمله نهادهایی هستند که حملات سایبری به آنها به همین علت دو برابر شده است.
آی بی ام بر این باور است علت افزایش حملات به این سازمان‌ها آن است که آنها نمی‌توانند هیچ اختلالی در فعالیت‌های خود را به علت ضروری بودن مقابله سریع با ویروس کرونا تحمل کنند و لذا در صورت هک شدن، سرقت اطلاعات یا حملات باج افزاری به سرعت انعطاف نشان می‌دهند و تلاش می‌کنند با باج دادن به هکرها به روند عادی فعالیت‌های خود بازگردند.
آی بی ام بر این باور است که حملات سایبری به مؤسسات پزشکی و درمانی و همین طور بخش انرژی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته و لذا باید هشیاری این سازمان‌ها برای مقابله با حملات مذکور افزایش یابد.
بعد از مجموعه‌های پزشکی و درمانی و بخش انرژی، خرده فروشی‌های آنلاین، شرکت‌های خدماتی حرفه‌ای، سازمان‌های دولتی، رسانه‌ها، بخش حمل و نقل و بخش آموزش در رتبه‌های بعدی جذابیت برای هکرها قرار دارند.

شماره خبر: 48688
تاریخ: چهارشنبه 6 اسفند 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط