• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فروش جهانی رایانه رکورد زد

61810949ICTPRESS - فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ که افراد بیشتری برای بهبود عملکردشان در دورکاری و آموزش از راه دور در دوران پاندمی دستگاههای جدید خریدند، با سریعترین روند در دو دهه گذشته رشد کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد فروش جهانی رایانه شخصی شامل لپ تاپ و رایانه رومیزی در سه ماهه نخست سال میلادی جاری ۳۲ درصد رشد کرد و به ۶۹.۹ میلیون دستگاه رسید.

گروه لنووی چین با سهم بازار ۲۵.۱ درصد، پیشتاز بود و پس از آن شرکتهای اچ پی، دل تکنولوژیز، اپل و گروه ایسر قرار گرفتند.

میکاکو کیتاگاوا، مدیر محقق گارتنر گفت: اگر مشکلات عرضه در اوایل سال ۲۰۲۰ وجود نداشت، رشد فروش سه ماهه نخست ممکن بود کمتر باشد.

افزایش تقاضا تحت تاثیر شرایط پاندمی به همراه کمبود کم سابقه ریزتراشه های نیمه رسانا، زنجیره تامین رایانه های شخصی را محدود کرده است. اگرچه کمبود تراشه در ابتدا در صنعت خودرو مشاهده می شد اما اکنون به سایر بخشهای محصولات الکترونیکی مصرفی شامل تلفنهای هوشمند، یخچالها و مایکروویوها گسترش پیدا کرده است.

گارتنر اعلام کرد تقاضا برای کروم بوک گوگل که در تحلیل این شرکت به حساب نیامده است، در سه ماهه نخست تحت تاثیر تقاضای قوی موسسات آموزشی در آمریکای شمالی، سه برابر شد.

بر اساس گزارش رویترز، گارتنر پیش بینی کرد حتی اگر محدودیتهای قرنطینه رفع شود ممکن است تقاضا برای رایانه شخصی همچنان قوی بماند.

شماره خبر: 49126
تاریخ: چهارشنبه 25 فروردین 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط