• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

خودروی خودران "تسلا" این بار به خودروی معاون کلانتر کوبید!

61928325ICTPRESS -یک خودروی تسلا که در حالت خودران بود به ماشین پارک شده‌ی معاون کلانتر در ایالت واشنگتن برخورد کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این دپارتمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این تصادف هیچکس آسیب ندیده است اما خودروی متعلق به کلانتری شهر اسنوهومیش(Snohomish) آسیب جدی دید.

سیستم خودران تسلا برای کمک به راننده طراحی شده است اما به طور کامل خودکار نیست. راننده‌ی این خودروی تسلا گفته که تصور می‌کرده ماشین به طور خودکار حرکت می‌کند.

به گفته‌ی پلیس محلی، این تصادف حوالی ساعت ۶:۴۰ بعد از ظهر در اسنوهومیش در شمال سیاتل رخ داد و خودروی تسلا که باعث این تصادف شد مدل ۲۰۱۵ Tesla S بوده است.

زمانی که خودروی تسلا به خودروی معاون کلانتر برخورد کرد او در حال بررسی یک تصادف بود و ماشین را کنار جاده پارک کرده و چراغ‌های اضطراری آن را روشن گذاشته بود.

دفتر کلانتری در بیانیه‌ای در فیسبوک گفته است: این اتفاق یادآوری خوبی برای این است که بدانیم شاید خودروها سیستم خودرانی برای کمک به راننده داشته باشند اما نمی‌توان به تنهایی به آن‌ها اعتماد کرد که شما را از مقصدی به مقصد دیگر برسانند.

راننده‌ی خاطی جریمه شد. شرکت تسلا در حال حاضر در وب‌سایتش نوشته است که قابلیت خودران خودروهایش نیازمند نظارت فعال راننده بوده و راننده باید دست‌هایش را روی فرمان نگه داشته و هر لحظه آماده‌ی کنترل خودرو باشد.

تصادف‌های زیادی رخ داده است که سیستم خودران در آن دخیل بوده از جمله تصادفی مرگبار در سال ۲۰۱۸ و تصادفی که به تازگی جان دو نفر را گرفت.

 

شماره خبر: 49454
تاریخ: سه شنبه 28 اردیبهشت 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط