• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

"استقامت" نمایی۳۶۰درجه از مریخ ثبت کرد

61947532ICTPRESS -مریخ‌نورد "استقامت" ناسا به تازگی نمایی ۳۶۰ درجه از سطح مریخ منتشر کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این مریخ‌نورد اکنون در منطقه‌ی "Van Zyl Overlook" در دهانه‌ی جزرو قرار دارد جایی که دانشمندان معتقدند در گذشته دریاچه‌ای در آن قرار داشته است.

این تصویر ۳۶۰ درجه توسط دوربین مست‌کم-زد مریخ‌نورد "استقامت"  در طول ۱۳ روزی که ثابت مانده بود ثبت شده است و ۲.۴ میلیارد پیکسل دارد.

این تصاویر در پنجاه و سومین روز زمینی و شصت و چهارمین روز مریخی از حضور این مریخ‌نورد بر سطح سیاره‌ی سرخ ثبت شده‌اند.

مریخ‌نورد "استقامت" در حال ورود به مرحله‌ی علمی ماموریت خود است. تاکنون این مریخ‌نورد نشان داده که می‌توان از جو مریخ اکسیژن تولید کرد، ۷۵ هزار تصویر ثبت کرده و حتی صداهای سطح مریخ را نیز ضبط و به زمین فرستاده است.

 

در این تصویر می‌توان بخش شمالی سیاره‌ی مریخ را مشاهده کرد

 

جنیفر تراسپر (Jennifer Trosper) مدیر پروژه‌ی مریخ‌نورد ناسا می‌گوید: در طی چند ماه آینده "استقامت" به بررسی یک منطقه‌ی ۱.۵ مایل مربعی خواهد پرداخت. اولین نمونه‌های فرازمینی از این منطقه جمع‌آوری می‌شود تا به زمین بازگردند.

هنگام فرود مریخ‌نورد "استقامت"، ‌ناسا اولین فیلم در سیاره‌ی سرخ را ضبط کرد با این حال هیچ صدایی در آن زمان ضبط نشد و این موضوع به ماه‌ها بعد موکول شد.

گرچه با رسیدن انسان به مریخ چندین سال فاصله داریم اما می‌دانیم "استقامت" کاری بیشتر از جستجوی حیات در مریخ انجام می‌دهد. این اولین و مهم‌ترین گام در جهت دست‌یابی به فناوری‌های مورد نیاز برای ایجاد تمدن در مریخ است که این اطمینان را به ما می‌دهد که از خطرات احتمالی که ممکن است برای زمین رخ دهد در امان می‌مانیم.

 

شرق سیاره مریخ

غرب سیاره‌ی مریخ، در این تصویر بالگرد نبوغ و رد چرخ‌های استقامت قابل مشاهده است

جنوب سیاره‌ی سرخ 

شماره خبر: 49747
تاریخ: پنجشنبه 20 خرداد 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط