• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آرایه‌های خورشیدی جدید در فضا نصب می‌شوند

61952976 (1)ICTPRESS - ایستگاه فضایی بین‌المللی ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام از انجام یک پیاده‌روی فضایی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  ایستگاه فضایی بین‌المللی با انتشار تصاویری از فضانوردان نوشت: فضانوردان چهارشنبه ساعت ۸ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۶:۳۰ به وقت تهران) به منظور نصب آرایه‌های خورشیدی برای تقویت سیستم برق ایستگاه فضایی بین‌المللی یک پیاده روی فضایی انجام خواهند داد.

این پیاده روی فضایی توسط دو تن از فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به نام‌های "شین کیمبرو"(Shane Kimbrough) و  توماس پسکه(Thomas Pesquet) انجام خواهد شد و تلویزیون ناسا نیز از ساعت ۶:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۵ به وقت تهران) پوشش زنده این عملیات را آغاز خواهد کرد.

در تصویر اول "مارک وند هی"(Mark Vande Hei) مهندس پرواز ماموریت اکسپدیشن-۶۵ به شین کیمبرو(پایین) و توماس پسکه (بالا) در تست و پوشیدن لباس فضایی ایالات متحده کمک می‌کند. در تصویر دوم نیز "مگان مک آرتور" و "مارک وند هی" مهندسان پرواز اکسپدیشن ۶۵ به توماس پسکه(چپ) و شین کیمبرو (سمت راست) در حالی که آنها در حال تست لباس فضایی خود برای پیاده روی امروز هستند، کمک می‌کنند.

 

تصویر اول

تصویر دوم

 

 

شماره خبر: 49809
تاریخ: چهارشنبه 26 خرداد 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط