• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

منتقد شماره یک غول‌های فناوری رییس رگولاتور آمریکا شد

61824054ICTPRESS - رییس جمهور آمریکا لینا خان، محقق ضد انحصارطلبی که همواره منتقد قدرت بازار عظیم غول‌های فناوری بوده است را به ریاست کمیسیون تجارت فدرال (FTC) منصوب خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، لینا خان روز سه شنبه با حمایت قوی هر دو حزب حاکم در آمریکا، به عنوان کمیسیونر کمیسیون تجارت فدرال تایید شد و مورد احترام متفکران ضد انحصارطلبی قرار دارد که خواهان قوانین ضد انحصارطلبی سخت گیرانه یا اجرای جدی تر قوانین فعلی هستند.

خان که این اواخر در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می کرد، یکی از اعضای پنل ضد انحصارطلبی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بود و به تهیه گزارش مهمی کمک کرد که از آمازون، اپل، فیس بوک و آلفابت به دلیل سوءاستفاده از موقعیت برترشان به شدت انتقاد کرده بود.

 

 

تصمیم برای انتخاب لینا خان به دنبال انتخاب تیم وو، منتقد غول‌های فناوری برای پیوستن به شورای اقتصادی ملی آمریکا گرفته شد. لینا خان در حالی به کمیسیون تجارت فدرال ملحق می شود که دولت فدرال و ایالتها مجموعه شکایتها و تحقیقاتی را درباره غول‌های فناوری دنبال می کنند. کمیسیون تجارت فدرال از فیس بوک شکایت کرده  و سرگرم تحقیق از آمازون است. وزارت دادگستری هم از گوگل شکایت کرده است.

لینا خان در سال ۲۰۱۷ مقاله مهمی را با عنوان "پارادوکس ضد انحصارطلبی آمازون" برای ژورنال حقوقی ییل نوشت که در آن استدلال کرده بود تمرکز ضد انحصارطلبی سنتی به قیمت، برای پی بردن به آسیبهای ضد انحصارطلبی که از سوی آمازون انجام شده است، کافی نیست.

علاوه بر این، کمیسیون تجارت فدرال در حال تحقیق درباره ادعاهای تبلیغات فریبنده است.

بر اساس گزارش رویترز، خان پیش از این به عنوان مشاور حقوقی روهیت چوپرا، کمیسیونر کمیسیون تجارت فدرال کار کرده بود که اکنون از سوی جو بایدن به عنوان مدیر اداره حمایت مالی مصرف کننده منصوب شده است.

 

شماره خبر: 49814
تاریخ: چهارشنبه 26 خرداد 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط