• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

قابلیت «یک بار مشاهده» ویدئو و عکس به واتس‌اپ آمد

61995852ICTPRESS - واتس‌اپ تصمیم دارد از امروز قابلیت تماشای یک‌باره تصاویر و ویدئوها در چت را فعال کند؛ با فعال کردن این گزینه محتوای یادشده پس از باز شدن توسط دریافت کننده، حذف خواهند شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، این قابلیت جدید که «عکسها را یک بار مشاهده کنید» (View Once) نام دارد، به کاربران امکان می‌دهد تصاویر و ویدئوهایی را در چت ارسال کنند که فقط یک بار قابل مشاهده بوده و پس از آن ناپدید می‌شوند.

 

 

این قابلیت که کپی قابلیت اسنپ چت بوده، شبیه قابلیت تصاویر محو شونده در اینستاگرام و مسنجر است. هنگامی که تصاویری در واتس‌اپ گرفته می‌شود، کاربران می‌تواند آیکن تایمر را تنظیم کنند تا عکس فقط یک بار قابل مشاهده باشد. برخلاف پیامهای تصویری یا ویدیویی معمولی، تصاویری که قابلیت یک بار مشاهده برای آنها فعال شده است، پیش نمایش ندارند و قابل دانلود شدن در دستگاه دریافت کننده پیام نیستند.

فیس‌بوک این قابلیت را قابلیتی برای لحظات خصوصی یا ارسال اطلاعات حساسی مانند رمز وای فای توصیف کرده است.

بر اساس این گزارش، مانند همیشه کاربران باید مراقب باشند که این نوع پیامها تا چه حد واقعا خصوصی هستند. فیس بوک در مقاله کمک خود خاطرنشان کرد که دریافت کنندگان پیام در هنگام مشاهده تصاویر با قابلیت یک بار مشاهده، همچنان می توانند اسکرین شات گرفته یا صفحه شان را ضبط کنند و برخلاف اسنپ چت، واتس‌اپ  به فرستنده اطلاع نمی دهد اسکرین شات چه زمانی گرفته شده است.

شماره خبر: 50305
تاریخ: چهارشنبه 13 مرداد 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط