• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل: خبر غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران از منابع رسمی منتشر نشده است

ICTPRESS - چند ساعتیست که برخی خبرگزاری ها و سایت ها خبر از قفل شدن گوشی های شیائومی در چند کشور خاص میدهند اما ببینیم این خبر چقدر منطبق با واقعیت است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، برای اولین بار سه روز پیش یک کاربر از کوبا در سایت Reddit از قفل شدن گوشی جدید خود پس از چند روز استفاده خبرداد.

او گفته است که گوشی شیائومی نوت۸  دیگری نیز دارد که نزدیک به یکسال از آن استفاده میکند و این مشکل برای این گوشی اتفاق نیفتاده و برای گوشی جدیدش بعد از چندروز اتفاق افتاده است. او ادعا کرده که از بیش از بیست مورد از چنین مشکلی که برای کاربران دیگر اتفاق افتاده آگاه است اما توضیحات بیشتری نداده است. شیائومی در کشور کوبا به صورت رسمی فروش و خدماتی ارائه نمیدهد اما بسیاری از گوشیهای ساخت این شرکت استفاده میکنند.

 


اما از ۹ ساعت پیش برخی از سایت ها مانند XDA به بازنشر این خبر پرداختند و کشورهای دیگری را نیز به کوبا اضافه کردند در حالیکه با جستجویی که انجام دادیم هیچ موردی در ایران یا کشورهای دیگر گزارش نشده است و حتی افراد دیگری از کوبا چنین مشکلی را گزارش نکرده اند. دلیل اضافه کردن نام ایران ،کره شمالی، سوریه ، سودان ، کریمه به این لیست ، بند 14.2 شرایط و ضوابط فروش شیائومی اروپا که در وبسایت شیائومی و همچنین هنگام روشن کردن و  فعالسازی اولیه گوشی های شیائومی ذکرشده است، می باشد.
براساس این بند ، صادرات  دوباره کلیه محصولات شیائومی تابع قوانین صادراتی آمریکا میباشد و هرگونه فروش این محصولات به کشورهای کوبا،سوریه ،ایران، کره شمالی ،سودان و کریمه ممنوع است. اما این خبرگزاری ها دقت نکرده اند که این شرایط و ضوابط برای صادرات گوشی ها و محصولاتیست که از مبدا اروپا به این کشورها صادر میشوند و درواقع این محصولات فقط برای استفاده در اروپا تولید شده اند و نمیتوان انها را بنا به قوانین تحریمی ایالات متحده به این کشورها صادر نمود(مانند هرکالای دیگر) .

 

 

 


همانطور که در تصویر میبینید این قوانین مربوط به فروشنده یعنی شیائومی فرانسه( که نمایندگی کل شیائومی اروپا را برعهده دارد) و مشتریست و مربوط به سایر مناطق نمیشود.
حتی در لیست شرایط و ضوابط  منتشر  شده در وبسایت شیائومی چین، هند یا مناطق دیگر این محدودیت ها ذکر نشده است و احتمالا این گوشی های محدودی که در کوبا غیرفعال شده اند توسط مسافران یا یک شرکت از مبدا اروپا وارد کوبا شده اند.
از آنجاییکه حتی یک مورد غیرفعال شدن گوشی در ایران یا کشورهای ذکرشده جز کوبا نبوده ایم لذا به احتمال بسیار زیاد این خبر واقعیت ندارد .

 

گفت‌وگو با «محمدرضا عالیان» مدیر روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی درباره گزارش‌هایی که به تازگی درباره احتمال غیرفعال شدن گوشی‌های تلفن‌همراه شیائومی در ایران منتشر شده است را در ویدیوی پیوست به این خبر ببینید:

 

این خبر از منابع رسمی شیائومی منتشر نشده است، به همین دلیل نمی‌توانیم تایید کنیم و در همین راستا از منابعمان در حال پیگیری هستیم.
اما آنچه که مسلم است هنوز در ایران هیچ نمونه‌ای از غیر فعال شدن گوشی‌های شیائومی گزارش نشده است.
از طرفی طی روزهای گذشته برای یکی دو  مدل‌ از گوشی‌های شیائومی که در لیست ممنوعه رگولاتوری بوده، آپدیت رفع مشکل شماره‌گیری تماه‌های اضطراری آمده است. با کنار هم قراردادن این موارد میشود نتیجه گرفت که این اتفاق حداقل برای موبایل‌های شیائومی در ایران نمی‌افتد.
 اما باید منتظر ماند تا منابع رسمی شیائومی اعلام نظر کنند.

عالیان مدیر روابط عمومی انجمن موبایلدریافت فایل - 3MB

شماره خبر: 50673
تاریخ: شنبه 20 شهریور 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط