• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پایان فاز آزمایشی اینترنت استارلینک تا یک‌ماه دیگر

ICTPRESS - ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد پروژه آزمایش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ماه اکتبر پایان می‌یابد که در نتیجه، سرویس برای کاربران در کشورهای بیشتری مهیا خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد مرحله آزمایشی اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس در حال پایان یافتن است. ایلان ماسک در یک توئیت اعلام کرد ماه آینده پروژه استارلینک از حالت بتا خارج می‌شود.

به عبارت دیگر فاز آزمایشی پروژه در ماه اکتبر پایان می‌یابد. بنابراین کاربران اینترنت در کشورهای بیشتری می‌توانند از اینترنت ماهواره‌ای این شرکت استفاده کنند.

این شرکت تصمیم داشت تا سپتامبر سال جاری پوشش اینترنت ماهواره‌ای خود را به طور جهانی عرضه کند. در حال حاضر فقط ساکنان آمریکای شمالی و بخش‌هایی از اروپا در کنار کشورهایی مانند استرالیا، شیلی و نیوزلند می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

البته قرار است پوشش استارلینک به مکزیک و ژاپن نیز گسترده شود اما اسپیس ایکس کشورهایی مانند فیلیپین و آفریقای جنوبی را نیز به طرح گسترش پوشش سرویس خود افزوده است.

این شرکت آمریکایی اعلام کرد تا اواخر آگوست ۱۰۰ هزار پایانه استارلینک به مشتریان تحویل داده است؛ اما با پایان یافتن طرح آزمایشی و دسترسی کشورهای بیشتر به سرویس، این تعداد رشد می‌کند.

 

 

 

شماره خبر: 50771
تاریخ: یکشنبه 28 شهریور 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط