• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال‌جی چیست و چه کاربردی دارد؟

ICTPRESS - تکنولوژی «دایرکت درایو مجهز به هوش مصنوعی» در ماشین‌های لباسشویی ال‌جی نه‌ فقط به‌صورت خودکار وزن و تعداد لباس‌های ورودی در هر دور شست‌وشو را تشخیص می‌دهد، بلکه از هوش مصنوعی و حسگرهای پیشرفته‌ای نیز برای تشخیص جنس پارچه استفاده می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ال‌جی در ایران، در گذشته‌های نه‌چندان دور، ماشین لباسشویی فقط دستگاهی بود که با میزان مشخصی از آب، شوینده و برق، هر آنچه درونش قرار می‌دادیم را می‌شست؛ فرقی هم نمی‌کرد که یک کیلوگرم حوله باشد یا سه کیلوگرم شلوار جین، اما با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، ماشین‌های لباسشویی هم هوشمندتر شدند. به‌طوری‌که به‌صورت خودکار می‌توانند بر اساس نوع پارچه و وزن لباس، بهترین و مناسب‌ترین چرخه شست‌وشو را انتخاب کنند. این فناوری باعث می‌شود تا به‌طور چشمگیری در مصرف آب، برق و زمان صرفه‌جویی شود. این امر نه‌تنها باعث کاهش هزینه‌های ماهانه‌ی قبوض انرژی می‌شود، بلکه به حفظ محیط زیست هم کمک می‌کند.

البته تکنولوژی‌ها و میزان هوشمندی این وسیله‌ خانگی در برندهای مختلف باهم متفاوت است. به‌طور مثال، ممکن است یک ماشین لباسشویی فقط با موتور دایرکت درایو خود در مصرف انرژی صرفه‌جوئی کند؛ اما در مقابل، دستگاهی مشابه و از برندی دیگر، علاوه بر موتور دایرکت‌درایو، توانائی تشخیص وزن لباس و تنظیمات خودکار شست‌وشو را هم داشته باشد. یا ممکن است یک برند جهانی مدلی از ماشین لباس‌شوئی را عرضه کند که علاوه بر تشخیص وزن لباس و میزان آب مورد نیاز و تنظیم دما، توانائی تنظیم خودکار مواد شوینده را هم داشته باشد.

بنابراین، ویژگی‌های هوشمند و تکنولوژی‌های مورد استفاده در ماشین‌ لباسشویی‌های مختلف از برندهای متفاوت باهم فرق دارند.

اما در این میان ال‌جی پا را از این هم فراتر گذاشته و در کنار همه موارد یادشده، قابلیت جذاب دیگری به ماشین لباسشویی‌های خود اضافه کرده که آن را یکسر و گردن بالاتر از بقیه برندها قرار داده است. این کمپانی کره‌ای به‌خوبی می‌داند که لباس‌های مختلف با جنس‌های متفاوت، باید به روش‌های اختصاصی خودشان شسته شوند تا از بروز هرگونه آسیب و ایرادی به لباس پیشگیری شود. بر همین اساس تکنولوژی «دایرکت درایو مجهز به هوش مصنوعی» را طراحی و عرضه کرده که به‌طور مخفف AI DD نامیده می‌شود.

 

 

فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال‌جی چیست؟

تکنولوژی « دایرکت درایو مجهز به هوش مصنوعی » در ماشین‌های لباسشویی ال‌جی نه‌تنها به‌صورت خودکار وزن و تعداد لباس‌های ورودی در هر دور شست‌وشو را تشخیص می‌دهد، بلکه از هوش مصنوعی و حسگرهای پیشرفته‌ای نیز برای تشخیص جنس پارچه استفاده می‌کند.

یعنی در واقع فناوری AL در ماشین لباسشویی می‌تواند حساسیت پارچه‌های مختلف لباس را تشخیص دهد و بر اساس آن، سرعت چرخش و دمای آب را تنظیم کند. به‌ این‌ ترتیب، کمترین آسیب به بافت لباس وارد می‌شود و از پاره شدن، چروک و شل شدن لباس‌ها به‌طور چشمگیری پیشگیری می‌شود.

 

فناوری AI DD در ماشین لباسشویی چگونه کار می‌کند؟

اگر برایتان سؤال است که این فناوری چگونه و با چه تکنیکی می‌تواند جنس پارچه را تشخیص دهد، باید بگوییم همه‌چیز به تکنولوژی یادگیری عمیق و هوش مصنوعی مربوط است. وقتی‌که فرایند تشخیص وزن لباس تمام شد، قبل از آب‌گیری دستگاه، جنس پارچه‌ی لباس‌ها بر اساس داده‌های هزاران نقطه‌ی تماسی توسط فناوری AI DD مقایسه و بررسی می‌شود.

این فناوری پس از تشخیص جنس لباس‌ها، مناسب‌ترین چرخه‌ی شست‌وشو را انتخاب و فرایند شستن را به‌صورت خودکار آغاز می‌کند. انتخاب برنامه‌ی صحیح شست‌وشو نیز بر اساس داده‌هایی انجام می‌شود که از قبل در حافظه‌ دستگاه جاسازی‌ شده است.

جالب‌ترین ویژگی در مورد فناوری AI DD ال‌جی این است که شما لازم نیست هیچ کاری انجام دهید. این فناوری به‌صورت خودکار یکی از سه برنامه‌ شست‌وشوی مخصوص «لباس‌های نخی»، «پارچه‌های مخلوط» و «نیاز به مراقب کمتر» را انتخاب و شست‌وشو را آغاز می‌کند.

این تکنولوژی هوشمند را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین نوآوری‌های ال‌جی دانست. چون با کمک هوش مصنوعی و سنسورهای پیشرفته، شست‌وشویی دقیق و مناسب را انتخاب و اجرا می‌کند. بدین ترتیب دیگر به انجام تنظیمات دستگاه بر اساس حدس و گمان مصرف‌کننده نیازی نیست.

همچنین خوب است بدانید که این فناوری پیشرفته از دل دایرکت درایو 6 Motion ال‌جی بیرون آمده است. در واقع فناوری AL در ماشین لباسشویی ال‌جی با تکیه‌ بر 20 سال تجربه در تولید دایرکت درایو ساخته‌ شده است. به همین دلیل می‌تواند خیلی راحت با اندازه‌‌گیری وزن و تشخیص ویژگی‌های پارچه، علاوه بر شست‌وشویی بی‌ضرر و سریع‌، ماندگاری و طول عمر لباس‌ها را نیز افزایش دهد.

 

کلام آخر

در این مطلب توضیح دادیم که اغلب ماشین‌های لباسشویی هوشمند سنسورهای برای تشخیص وزن لباس و تنظیم خودکار چرخه‌ی شست‌وشو را دارند؛ اما در حال حاضر فقط ماشین لباسشویی ال‌جی است که از فناوری AL بهره‌مند است. این تکنولوژی، اطلاعات را با بیش از ۲۰ هزار نقطه‌ داده مربوط به کارایی ماشین لباسشویی مقایسه می‌کند تا بهترین تنظیمات چرخه‌ شست‌وشو را به‌منظور دستیابی به بهترین نتیجه، بهبود شست‌وشو و افزایش ۱۵ درصدی عمر پوشاک برنامه‌ریزی کند. به‌طور مثال، می‌تواند تشخیص دهد که لباس ورودی، یک تی‌شرت نخی است یا شلوار جین. پس از تشخیص هم حرکات، دما و زمان را طوری تنظیم می‌کند که کمترین آسیب به بافت لباس وارد شود.

شماره خبر: 50971
تاریخ: یکشنبه 18 مهر 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط