• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اتحادیه کارگری ال‌جی الکترونیکس توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شد

ICTPRESS - اتحادیه کارگری ال‌جی در کره جنوبی به دلیل تلاش‌هایش برای اولویت‌ قراردادن ESG (Environment, Social And Governance) با مفهوم حاکمیت محیط زیستی، اجتماعی و شرکتی در محل کار، از سوی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (UN ECOSOC) مقام مشاوره‌ای ویژه‌ای دریافت کردند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ال‌جی، عنوان اولین اتحادیه کارگری کره‌ای که دریافت‌کننده‌‌ چنین جایگاهی از طرف سازمان ملل متحد است، گواهی بر اولویت، اهمیت و تعهد مداوم این شرکت به مسئولیت اجتماعی اتحادیه (USR) است که جزء کلیدی تعهد ال‌جی به مدیریت ESG است.

این جایگاه طبق تاییدیه کمیته سازمان‌های خصوصی ECOSOC اعطا می‌شود که متشکل از 19 کشور عضو است، که همه آن‌ها باید نشان دهند که کارشان با اهداف و مقاصد سازمان ملل ارتباط مستقیمی دارد. این به رسمیت شناختن، به سازمان‌های مردم نهاد (NGO) اجازه دسترسی به بسیاری از شرکت‌های تابعه ECOSOC و متخصصان حقوق بشر سازمان ملل را می‌دهد. از زمانی که منشور مسئولیت اجتماعی اتحادیه ال‌جی الکترونیکس در سال 2010 معرفی شد، کارگران کارخانه‌جات مونتاژ ال‌جی در سراسر جهان به چشم‌انداز این سازمان متعهد شدند.

در حالیکه ESG تصاویری از محیط زیست و فعالیت‌های داوطلبانه را در ذهن اکثر مردم تداعی می‌کند، اما بررسی نحوه رفتار یک سازمان با کارکنان خود، یکی از مهم‌ترین گروه‌های ذی‌نفع آن، جزء مهمی از عملکرد ESG در سازمان­ها است. بر اساس یک مطالعه، کارفرمایانی که امتیاز بالایی در رضایت کارکنان و توانایی برای جذب استعدادهای خوب دارند، به‌طور قابل‌توجهی نمرات ESG بالاتری نسبت به سایر سازمان‌ها دریافت می‌کنند.

بائه سانگ هو رئیس اتحادیه ال‌جی الکترونیکس، گفت: ما بسیار مفتخریم که از سوی سازمان ملل به خاطر تلاش‌هایمان برای انجام مسئولیت‌هایمان در قبال اعضا، جامعه و محیط‌زیست موردتقدیر قرارگرفته‌ایم. ما متعهد هستیم که از این افتخار برای تشویق سایر اتحادیه‌ها برای گسترش فعالیت‌های USR خود استفاده کنیم.

 

 

شماره خبر: 51560
تاریخ: چهارشنبه 29 دی 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط