• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پروژه‌های توسعه ارتباطی وزارت ارتباطات افتتاح شد/ اتصال بیش از ۶۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات

ICTPRESS - پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات، همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی افتتاح شد که طی آن بیش از ۶۰۰ روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، امروز هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، آئین افتتاح پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، معاون و مدیران ارشد وزارت‌خانه و جمعی از فعالان بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اصحاب رسانه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این مراسم پروژه‌هایی ‌شامل اتصال ۶۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات از طریق ارتباط تصویری به نمایندگی با چهار روستای آبرود از توابع شهرستان داور زن در استان خراسان‌رضوی، روستای نگار من، از توابع شهرستان شاهرود در استان سمنان، روستای گرزین خیل از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران و روستای کلاهو از توابع شهرستان بشاگرد استان هرمزگان، اتصال فیبرنوری استان بوشهر از طریق ارتبط تصویری با استانداری بوشهر، توسعه ظرفیت تبادل IXP و سامانه NPT و راه‌اندازی مرکز داده شرکت ایرانیان نت با دستور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

 

بر اساس آخرین آمار آنلاین اکنون از میان ۳۹ هزا رو ۴۶۵ روستای کشور، ۳۴ هزار و ۸۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند؛ برنامه وزارت ارتباطات این است که تا پایان ۱۴۰۱ تمامی روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

طبق آخرین آماری که از سوی وزارت ارتباطات اعلام شد، اکنون بیش از ۸۰ درصد از روستاهای کشور به اینترنت متصل هستند.

 

در این مراسم امیر محمد زاده لاجوردی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اقدام این شرکت، اهمیت پروژه توسعه ظرفیت IXP و سامانه NPT را تشریح کرد.
در ادامه تفاهم‌نامه توسعه دسترسی‌ به شبکه فیبرنوری میان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ۹ شرکت‌ ارایه کننده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) به امضا رسید.

 
صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گفت: برای توسعه شبکه فیبر نوری سه اقدام باید در دستور کار قرار می‌گرفت. نخست تامین مالی بود که با صرف‌نظر کردن دولت از حق‌السهم خود از اپراتورها به نفع توسعه شبکه این مهم محقق شد. سپس باید تقسیم کار انجام می‌گرفت که با دعوت از اپراتورها و FCP‌ها تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه شبکه تهیه و تنظیم شد. در نهایت اقدام سوم و رفع موانع برای توسعه به واسطه تعامل با سازمان‌ها و نهاد‌های موثر خواهد بود.
وی تاکید کرد که با امضای این تفاهم‌نامه با ۹ شرکتی که برای اجرای پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند روند توسعه شبکه فیبرنوری شتاب خواهد گرفت.

 
گفتنی است در این مراسم، پنلی با موضوع فناوری‌های دیجیتال در خدمت سالمندان با حضور خوانساری معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.
در بخشی از این پنل،  وینچنزو پیوری رئیس منطقه ۸ IEEE، سخنرانی علمی با موضوع روندهای آینده فناورانه؛ چشم انداز آینده IOT ارایه کرد.

شماره خبر: 52105
تاریخ: سه شنبه 27 اردیبهشت 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط