• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سرویس تشخیص کد ملی از روی شناسنامه آیفا راه‌اندازی شد

ICTPRESS - در ادامه توسعه سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، محصول آیفا از سرزمین هوشمند پاد، سرویس جدید «BCOCR» یا خوانش کد ملی خانواده از روی شناسنامه به مرحله بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، سرویس جدید BCOCR که مخفف عبارت Birth Certificate Optical Character Recognition است، امکان تشخیص کد ملی افراد از روی شناسنامه را فراهم می‌کند.

مدل‌های این سرویس با اسکن صفحه اصلی شناسنامه‌های جدید، می‌تواند در چند میلی‌ثانیه کد ملی صاحب شناسنامه و کد ملی پدر و مادر را شناسایی کرده و به کاربر نمایش دهد.

 

 

 

 

عبارت OCR به معنای تشخیص نوری کاراکترهای چاپی است؛ فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی OCR به حل مشکل شناسایی انواع گوناگون کاراکترهای چاپی پرداخته و می‌تواند هم کاراکترهای دست‌نویس و هم چاپ شده را تشخیص دهد و در قالب داده‌های دیجیتالی قابل خواندن توسط ماشین تبدیل کند.

از BCOCR می‌توان در موارد متعددی از جمله احراز هویت و اعتبارسنجی افراد، و در کنار دیگر سرویس‌های احراز هویت مانند سرویس تطبیق کد ملی و شماره حساب و … استفاده کرد.

این سرویس به صورت تجمیع شده با چند خدمت تکمیلی دیگر طی هفته آینده در بازارچه API پادیوم ارائه شده و در کنار خدمات OCR گواهینامه و کارت خودرو، مجموعه سرویس‌های استعلام هویتی در دسترس را ارتقا خواهد بخشید.

گفتنی است با در نظر داشتن رشد چشم‌گیر تکنولوژی در دنیای رقابتی امروز، کسب‌وکارها به منظور پیشی گرفتن از رقبای خود و تسریع فرآیندها، از هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط استفاده می‌کنند.

از این رو گروه آیفا، با توجه به اهمیت روزافزون فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی، در تلاش است تا با اولویت‌دهی به نیازهای موجود در بازار کسب‌وکاری و همچنین با بهره‌گیری از توانمندی‌های علم و فناوری، نیازهای سرزمین هوشمند پاد را برطرف کند. از دیگر محصولات این گروه می‌توان به «سیستم جستجوی هوشمند»، «سرویس پیشنهادگر یا Recommender»، «سامانه حضور و غیاب تصویری»، «سامانه تشخیص کلاهبرداری»، «سرویس تشخیص محتوای ناسالم» و… اشاره کرد.

«سرزمین هوشمند پاد» طرح پلتفرم جامع و چندسویه «گروه مالی پاسارگاد» است که با ارائه راهکارهایی متنوع از حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، محصولات و امکانات گوناگونی را در راستای تحقق زندگی بهتر ارائه می‌‌دهد.

شماره خبر: 52257
تاریخ: چهارشنبه 8 تیر 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط