• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فروش آنلاین جمعه سیاه در آمریکا رکورد زد

62440473ICTPRESS -مصرف کنندگان آمریکایی از تخفیف‌های چشمگیر عرضه شده برای همه کالاها استفاده کرده و جمعه سیاه امسال، ۹.۱۲ میلیارد دلار خرید آنلاین کردند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، آمار شرکت ادوب و ادوب آنالیتیکس (بخش تحلیلی این شرکت) نشان داد هزینه آنلاین در جمعه سیاه، ۲.۳ درصد افزایش یافت زیرا مصرف‌کنندگان با وجود پیشنهادهای خریدی که از اکتبر آغاز شده بودند، منتظر خرید در روزهای خرید بزرگ بودند.

ادوب آنالیتیکس که تجارت الکترونیکی را با آنالیز تراکنشهای وب سایت‌ها را ارزیابی می‌کند، به اطلاعات خرید ۸۵ درصد ۱۰۰ فروشنده اینترنتی بزرگ در آمریکا دسترسی دارد. پیش بینی شده بود فروش جمعه سیاه، یک درصد رشد خواهد کرد. ادوب انتظار دارد دوشنبه سایبری، بزرگترین روز خرید آنلاین فصل باشد و فروش آنلاین به ۱۱.۲ میلیارد دلار برسد.

انتظار می‌رفت مصرف کنندگان پس از این که پاندمی کووید ۱۹ در دو سال گذشته باعث کاهش خرید حضوری شد، به فروشگاه‌ها هجوم ببرند اما صبح جمعه سیاه، فروشگاه‌ها در بخش‌هایی از آمریکا، ازدحام کمتر از حد معمولی را مشاهده کردند و خرید حضوری در مقایسه با سال گذشته، تنها ۲.۹ درصد افزایش داشت.

بر اساس گزارش رویترز، شهروندان آمریکایی سراغ تلفن‌های هوشمند خود رفتند تا خرید تعطیلات را انجام دهند و آمار ادوب نشان داد خرید با موبایل، ۴۸ درصد از کل فروش دیجیتالی جمعه سیاه را تشکیل داد.

طبق آمار مسترکارد، فروش حضوری و آنلاین در آمریکا بدون در نظر گرفتن خودرو، امسال ۱۲ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت.

یافته‌های ادوب نشان داد خریداران عمدتا برای خرید دستگاه‌های الکترونیکی، کالاهای خانگی هوشمند و تجهیزات صوتی هزینه کردند و اسباب بازی و کالاهای ورزشی، پرفروش‌ترین بودند. دستگاه‌های ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ و همچنین پهپادها و مک بوک اپل در میان کالاهای محبوب خریداران بودند.

انتهای پیام

شماره خبر: 52966
تاریخ: یکشنبه 6 آذر 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط