• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سخنگوی دولت: ۸۳ درصد دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند

ICTPRESS - سخنگوی دولت با بیان اینکه ۸۳ درصد دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند، گفت: بیش از ۸ میلیون نفر توانسته‌اند از خدمات پنجره واحد بهره‌مند شوند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری که امروز ۸ آذر ۱۴۰۱ برگزار شد، اظهار داشت: ۸۳ درصد دستگاه‌ها به سامانه پنجره واحد متصل شده‌اند و بیش از ۸ میلیون نفر توانسته‌اند از خدمات پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بهره‌مند شوند و ۱۷ درصد باقیمانده دستگاه‌ها هم یا در حال اتصال هستند یا مسائل فنی دارند که قرار است حل شود.

در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اکثر خدمات دستگاه‌های دولتی و عمومی از پنجره ملی به سمت پنجره واحد هر دستگاه و گروه دستگاه به‌ شکل الکترونیکی و غیرحضوری هدایت می‌شود و این خدمات به‌ صورت یکپارچه و فراگیر به مردم و کسب‌وکارها عرضه می‌شود. به عبارتی پنجره ملی گذرگاه‌های الکترونیکی دولت برای ورود و احزار هویت یکپارچه کاربران است.

 


مراحل آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی در حال انجام است

سخنگوی دولت در ادامه درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور بیان کرد: از ابتدا در مجلس و بودجه مقرر شده بود که یارانه به شیوه کالابرگ یا سایر طرق ممکن باشد؛ دولت همین مسیر را طی کرد و اصل را بر این گذاشت که اگر زیرساخت‌ها مهیا شد، از این طریق پیش رود اما وقتی زیرساخت‌ها و شرایط آن فراهم نیست، پرداخت یارانه را متوقف نکند و به طور مستقیم پرداخت کند.

وی افزود: مراحل آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی به صورت مستمر در حال پیگیری و انجام است و در جلسات دولت از جمله ستاد تنظیم بازار و ستادهماهنگی اقتصادی به صورت هفتگی رصد می‌شود. دولت اصرار دارد در تخصیص یارانه به مردم و تامین کالاهای اساسی مردم و منابع غذایی آن‌ها ریسک نکند به روش‌هایی پیش برود که فرایند دچار حاشیه و وقفه نشود.

لازم به یادآوری است، هشت‌ ماه از تصویب طرح کالابرگ الکترونیکی در مجلس می‌گذرد و قرار بود در شهریورماه امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیشنهاد رسمی خود را برای طرح کالابرگ الکترونیکی به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه کند. اما هنوز از جزئیات اجرایی این طرح چه به طور رسمی چه به طور آزمایشی با مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعاتی در دست نیست.


شماره خبر: 52992
تاریخ: سه شنبه 8 آذر 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط