• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گوگل رقیب ChatGPT را معرفی کرد

ICTPRESS - گوگل با پروژه چت‌بات هوش مصنوعی اش Bard، از جدی‌ترین رقیب ChatGPT رونمایی کرد که این چت‌بات از مدل زبانی LaMDA استفاده می‌کند و برخلاف ChatGPT اطلاعاتش را از وب می‌گیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، این در حالی است که سیستم تولید متن خودکار Chat GPT متعلق به شرکت «اوپن آ آی» طی دو ماه گذشته با توجهات زیادی روبرو شده است.

طبق پست وبلاگی ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل، بارد به عنوان یک سرویس هوش مصنوعی محاوره ای آزمایشی عمل می کند. این سیستم براساس پلتفرم فعلی گوگل به نام LaMDA( مدل زبانی برای کاربردهای دیالوگی) بنا شده که شرکت طی ۲ سال گذشته آن را توسعه داده است.

پیچای در این باره اعلام کرد: بارد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، اطلاعات و خلاقیت مدل های زبانی بزرگ ما است. این سیستم اطلاعات با جمع آوری اطلاعات از وب، پاسخ هایی نوین و با کیفیت فراهم می کند.

البته اینکه آیا اتکای این سیستم به اینترنت به رفتاری متعصبانه و نژاد پرستانه منجر شود یا خیر، هنوز معلوم نیست. این برنامه مانند Chat GPT با متن باز در اینترنت نیست. بلکه گوگل فعالیت خود در این زمینه را با نسخه سبک LaMDA آغاز می کند که به الزامات سیستمی کمتری نیاز دارد و همچنین این سیستم قبل از عرضه در مقیاس وسیع، برای گروهی از کاربران مورد اعتماد ارائه می شود.

پیچای در این باره می گوید: ما بازخورد خارجی را با بازخوردهای داخلی تست های خود ترکیب می کنیم تا تضمین شود پاسخ های بارد با کیفیت، ایمن و معتبر هستند. ما درباره این مرحله از آزمایش که به ما کمک می کند تا کیفیت و سرعت بارد را ارتقا دهیم و درباره آن بیاموزیم بسیار مشتاق هستیم.

 

 

شماره خبر: 53724
تاریخ: سه شنبه 18 بهمن 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط