• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بیست و دومین کنفرانس ملی کامپیوتر بهمراه کارگاههای آموزشی و مسابقه کدنویسی اسفندماه در دانشگاه شریف

1ICTPRESS - بیست و دومین کنفرانس ملی کامپیوتر ایران همراه با کارگاههای آموزشی، مسابقه کد نویسی مبهم (Spaghetti contest ) و ارائه مقالات تخصصی علمی 21 تا 23 اسفند ماه 1395 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار میشود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، انجمن کامپیوتر ایران، مرکز راه کارهای اطلاعاتی هوشمند و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، بیست و دومین کنفرانس ملی سالانه کامپیوتر را با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری کامپیوتر برگزارمی کنند. 

 


تاکید کنفرانس بر جنبه های بنیادی، کاربردی، راهبردی، توسعه ای و نیز آموزشی است که از مزایای خاص در سطح کشور برخوردار است. 
در این کنفرانس، آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (لایتک) نیز به ارایه کارگاه های آموزشی مختلف در سطوح و زمینه های مختلف می پردازد. 
از تمامی کارشناسان، پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعتگران و مهندسان دعوت می شود تا با شرکت در کنفرانس و کارگاه های آموزشی با هدف تبادل یافته های پژوهشی و کاربردی خود موجب پرباری و اثربخشی کنفرانس باشند.

امسال کنفرانس در 11 شاخه ی اصلی زیر مقالات را بررسی و برای ارائه (شفاهی و پوستری) و چاپ در مجموعه مقالات انتخاب خواهد کرد.

مهندسی نرم افزار

سیستم های هوشمندو رایانش نرم

امنیت داده و شبکه های کامپیوتری

سیستم های موازی و توزیعی

فناوری اطلاعات و ارتباطات

داده های حجیم و رایانش ابری

الگوریتم‏ و نظریه محاسبات

معماری کامپيوتر و سیستم های دیجیتال

پردازش سیگنال

شبکه های اجتماعی

شبکه های کامپیوتری


برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت رسمی کنفرانس مراجعه و یا با دبیرخانه تماس بگیرید:
http://csicc2017.ir
شماره تماس دبیرخانه:

 

16 و 66083015
5 و 4 و 66028963

کانال تلگرامی:

https://telegram.me/csicc2017

 


اشاره
در طول تاریخ برنامه نویسی، سبک های مختلفی برای برنامه نویسی ابداع شدند. روشهای برنامه نویسی ساخت یافته، پیمانه ای و شی گرا از معروفترین سبک های برنامه نویسی بشمار می آیند. 
اما پیش از همه آنها نخستین سبک برنامه نویسی، برنامه نویسی اسپاگتی نامیده می شد. دورانی که دستور Go to رواج داشت و برنامه ها به شدت ناخوانا بودند. زیرا ترتیب اجرای سطرهای برنامه، به دلیل استفاده مکرر از دستور Go to همچون رشته های اسپاگتی تو درتو و سردرگم بود. به همین دلیل برنامه ها عموما کم حجم و پر از خطا بودند. 
هنگامی که برنامه نویسان برای نجات از این وضع، دستور Go to را منع کردند و سعی کردند بجای آن از حلقه های for و  while  و  متغیرهای منطقی(  Boolean) استفاده کنند دوران این سبک برنامه نویسی به پایان رسید و سبک برنامهن ویسی ساخت یافته آغاز گشت. اما این مسابقه. هدف از آن، تخمین مهارت شرکت کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطلاح برنامه نویسان همان کد کثیف ( Dirty Code) است. یک برنامه را هنگامی ناخوانا می نامیم که اگر کد برنامه در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، شیوه کنار هم چیده شدن دستورات و پرش های تو در توی میان آنها بحدی پیچیده و گیج کننده باشد که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نتواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست؟

 


کسب اطلاعات بیشتر در سایت رسمی کنفرانس

http://csicc2017.ir/match

 

شماره خبر: 31918
تاریخ: چهارشنبه 20 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط