۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد

هوش مصنوعی

کلود Claude 3 برای کاربران ایرانی

ICTPRESS - در دنیای فناوری و هوش مصنوعی، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه توسعه مدل‌های پیشرفته صورت گرفته است. یکی از این مدل‌های برجسته، Claude 3 است.

سیستم‌عامل iOS۱۸ با هوش‌ مصنوعی متحول می‌شود

ICTPRESS - اپل قصد دارد در نسخه آتی سیستم عامل iOS ۱۸ قابلیت های هوش مصنوعی را به شدت ارتقا دهد.

ایلان ماسک برای توسعه چت‌بات Grok ابر رایانه می‌سازد

ICTPRESS - ایلان ماسک به تازگی به سرمایه گذاران اعلام کرده است استارتاپ هوش مصنوعی‌اش (xAI) قصد دارد یک ابر رایانه برای توسعه نسل بعدی چت بات Grok بسازد.

هدفونی که کمک می‌کند انتخاب کنیم صدای چه کسی را بشنویم

ICTPRESS - محققان از هوش مصنوعی متصل به هدفون‌های موجود در بازار استفاده کردند تا سیستمی بسازند که فقط با نگاه کردن به یک فرد خاص، صدای گوینده را از میان صدای یک جمعیت شلوغ جدا می‌کند.

آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی

ICTPRESS - میزگرد «هوش مصنوعی و کاربرد آن در صنعت» در جریان برگزاری سی و دومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق، برگزار شد و ایرانسل به بهره‌وری بیشتر از هوش مصنوعی در صنعت و کسب و کارها تأکید کرد.

هوش مصنوعی سامسونگ چطور محدودیت‌های زبانی را از میان برداشت؟

ICTPRESS - شرکت سامسونگ با رونمایی از هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI)، تحولی در جهان گوشی‌های هوشمند به وجود آورده و دنیایی از امکانات نوآورانه را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

اوپن‌ای‌آی از مدل هوش مصنوعی GPT-4o رونمایی کرد

ICTPRESS - شرکت اوپن‌ای‌آی ادعا می‌کند که مدل رایگان GPT-4o آن می‌تواند مانند یک انسان صحبت کند، بخندد، آواز بخواند و ببیند. این شرکت همچنین در حال انتشار یک برنامه مخصوص دسکتاپ از مدل زبان بز

خلق ثروت با هوش مصنوعی مولد

ICTPRESS - یادداشت از علیرضا ماهیـار - مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک - عصرهوش مصنوعی تازه شروع شده و شاید راه زیادی تا بلوغ آن مانده باشد با این وجود، ...

اولین جلسه هیات مدیره انجمن هوش مصنوعی ایران برگزار شد

ICTPRESS - پیرو برگزاری مجمع عمومی هوش مصنوعی ایران در روز چهارم اردیبهشت‌ماه، اولین جلسه هیات مدیره انجمن با دستور کار انتخاب اعضا و تعیین سیاست ها و نحوه عضویت برگزار شد.

آیا مذاکرات اپل و اوپن‌ای‌آی برای ساخت چت‌بات آیفون به نتیجه می‌رسد؟

ICTPRESS - به نظر می‌رسد شرکت اپل مذاکرات خود با شرکت اوپن‌ای‌آی را برای ساخت یک چت‌بات برای آیفون از سر گرفته است؛ البته این شرکت همچنان با گوگل نیز در حال مذاکره است.