۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تیر

هوش مصنوعی

چین در ثبت اختراعات هوش مصنوعی مولد رکورددار شد

ICTPRESS - طبق اطلاعات سازمان ملل، تعداد اختراعات ثبت شده چین در حوزه هوش مصنوعی مولد، ۶ برابر آمریکا است و این کشور در این زمینه رکورددار است.

رونمایی از «چت‌بات هوشمند» ایرانسل بر مبنای مدل زبانی فارسی

ICTPRESS - ایرانسل به عنوان اپراتور پیشگام در حوزه هوش مصنوعی، از محصول چت‌بات برپایه مدل زبانی فارسی در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۳، رونمایی کرد.

اپل امسال از هوش مصنوعی گوگل استفاده می‌کند

ICTPRESS - گزارش‌ها نشان می‌دهد که قرارداد شرکت‌های «اپل» و «گوگل» برای ادغام ویژگی‌های هوش مصنوعی «جمنای» در «آیفون» قریب‌الوقوع است.

کلود Claude 3 برای کاربران ایرانی

ICTPRESS - در دنیای فناوری و هوش مصنوعی، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه توسعه مدل‌های پیشرفته صورت گرفته است. یکی از این مدل‌های برجسته، Claude 3 است.

سیستم‌عامل iOS۱۸ با هوش‌ مصنوعی متحول می‌شود

ICTPRESS - اپل قصد دارد در نسخه آتی سیستم عامل iOS ۱۸ قابلیت های هوش مصنوعی را به شدت ارتقا دهد.

ایلان ماسک برای توسعه چت‌بات Grok ابر رایانه می‌سازد

ICTPRESS - ایلان ماسک به تازگی به سرمایه گذاران اعلام کرده است استارتاپ هوش مصنوعی‌اش (xAI) قصد دارد یک ابر رایانه برای توسعه نسل بعدی چت بات Grok بسازد.

هدفونی که کمک می‌کند انتخاب کنیم صدای چه کسی را بشنویم

ICTPRESS - محققان از هوش مصنوعی متصل به هدفون‌های موجود در بازار استفاده کردند تا سیستمی بسازند که فقط با نگاه کردن به یک فرد خاص، صدای گوینده را از میان صدای یک جمعیت شلوغ جدا می‌کند.

آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی

ICTPRESS - میزگرد «هوش مصنوعی و کاربرد آن در صنعت» در جریان برگزاری سی و دومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق، برگزار شد و ایرانسل به بهره‌وری بیشتر از هوش مصنوعی در صنعت و کسب و کارها تأکید کرد.

هوش مصنوعی سامسونگ چطور محدودیت‌های زبانی را از میان برداشت؟

ICTPRESS - شرکت سامسونگ با رونمایی از هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI)، تحولی در جهان گوشی‌های هوشمند به وجود آورده و دنیایی از امکانات نوآورانه را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

اوپن‌ای‌آی از مدل هوش مصنوعی GPT-4o رونمایی کرد

ICTPRESS - شرکت اوپن‌ای‌آی ادعا می‌کند که مدل رایگان GPT-4o آن می‌تواند مانند یک انسان صحبت کند، بخندد، آواز بخواند و ببیند. این شرکت همچنین در حال انتشار یک برنامه مخصوص دسکتاپ از مدل زبان بز