۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد

شبکه و اینترنت

معرفی انواع توپولوژی‌های شبکه‌های کامپیوتری؛ نقاط ضعف و قدرت

ICTPRESS - توپولوژی های شبکه (Network Topologies) مثل استخوان بندی شبکه هستند. روشهای به هم بستن کامپیوترها به هم در شبکه ها با استفاده از کابل ها یا بدون کابل ها در بحث شبکه های کامپیوتری با عنوان تو

چطور یک متخصص شبکه و امنیت شویم؟ (راهنمای جامع برای شروع)

ICTPRESS - زندگی همه مردم این روزها به دنیا دیجیتال وابسته است؛ به همین دلیل، امنیت اطلاعات و شبکه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

جدیدترین گزارش اسپیدتست: افزایش سرعت و کاهش رتبه اینترنت ایران

ICTPRESS - گزارش اسپیدتست در ماه مارس ۲۰۲۴ میلادی نشان می دهد هرچند جایگاه ایران در فهرست کشورهایی با بیشترین میانه سرعتی اینترنت موبایل ۲ پله کاهش یافته اما در بخش اینترنت ثابت تغییری نکرده است.

محبوب‌ترین هاستینگ سال ۱۴۰۲ بر اساس آرای متخصصین وب اعلام شد!

ICTPRESS - با پیشرفت روزافزون فناوری و دنیای دیجیتال، خرید هاست مناسب برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌های آنلاین امری حیاتی و اساسی است.

چگونه مصرف اینترنت را کاهش دهیم؟

ICTPRESS - فقط با تغییراتی کوچک در تنظیمات گوشی یا اپلیکیشن می‌توان در مصرف اینترنت گوشی و وای فای صرفه‌جویی و از آن بهینه‌تر استفاده کرد چون در بیشتر موارد حجم اینترنت مصرفی با انجام دادن موارد ساده

15 مجله اینترنتی معتبر حوزه شبکه + 7 بلاگر متخصص که باید بشناسید!

ICTPRESS - مانند ماشینی که برای حرکت کردن به سوخت تازه نیاز دارد، یک متخصص شبکه نیز باید دانش خود را به روز نگه دارد تا از سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی عقب نماند.

راه‌اندازی بیش از ۱۰۰۰ سایت ۵G در کشور

ICTPRESS - نسل پنجم اینترنت که نسبت به نسل‌های قبلی خود از سرعت بالاتری برخوردار است، در ایران همانند سایر کشورها توسط اپراتورها در حال راه اندازی و توسعه است و براساس آخرین آمار رسمی ارائه شده، تاکن

جدیدترین گزارش اسپیدتست: سرعت اینترنت در ایران بهبود نداشته است

ICTPRESS - بر اساس گزارش اسپیدتست، رتبه ایران در میانه سرعت اینترنت موبایل در ماه دسامبر سه پله افت کرده اما میانه سرعت اینترنت ثابت در این ماه تغییری نداشته است.

جدیدترین گزارش اسپید تست: امارات و قطر پرچمدار پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان

ICTPRESS - در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل، مانند ماه گذشته جایگاه‌های نخست و دوم به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۶۹.۴۱ مگابیت برثانیه) و قطر (۲۰۶.۸۰ مگابیت برثانیه) تعلق دار

اختلال اینترنت کشور به دلیل توسعه هسته شبکه ارتباطی

ICTPRESS - دلیل اختلال در اینترنت کشور، از سوی مسئولان وزارت ارتباطات برای چندمین بار و طی چند هفته اخیر، توسعه در هسته شبکه کشور و نصب تجهیزات ارتباطی جدید اعلام شد.