۱۴۰۲ شنبه ۰۵ اسفند

شبکه و اینترنت

15 مجله اینترنتی معتبر حوزه شبکه + 7 بلاگر متخصص که باید بشناسید!

ICTPRESS - مانند ماشینی که برای حرکت کردن به سوخت تازه نیاز دارد، یک متخصص شبکه نیز باید دانش خود را به روز نگه دارد تا از سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی عقب نماند.

راه‌اندازی بیش از ۱۰۰۰ سایت ۵G در کشور

ICTPRESS - نسل پنجم اینترنت که نسبت به نسل‌های قبلی خود از سرعت بالاتری برخوردار است، در ایران همانند سایر کشورها توسط اپراتورها در حال راه اندازی و توسعه است و براساس آخرین آمار رسمی ارائه شده، تاکن

جدیدترین گزارش اسپیدتست: سرعت اینترنت در ایران بهبود نداشته است

ICTPRESS - بر اساس گزارش اسپیدتست، رتبه ایران در میانه سرعت اینترنت موبایل در ماه دسامبر سه پله افت کرده اما میانه سرعت اینترنت ثابت در این ماه تغییری نداشته است.

جدیدترین گزارش اسپید تست: امارات و قطر پرچمدار پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان

ICTPRESS - در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل، مانند ماه گذشته جایگاه‌های نخست و دوم به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۶۹.۴۱ مگابیت برثانیه) و قطر (۲۰۶.۸۰ مگابیت برثانیه) تعلق دار

اختلال اینترنت کشور به دلیل توسعه هسته شبکه ارتباطی

ICTPRESS - دلیل اختلال در اینترنت کشور، از سوی مسئولان وزارت ارتباطات برای چندمین بار و طی چند هفته اخیر، توسعه در هسته شبکه کشور و نصب تجهیزات ارتباطی جدید اعلام شد.

سقوط ۵ پله‌ای جایگاه اینترنت موبایل ایران بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست

ICTPRESS - جدیدترین گزارش اسپید تست نشان می‌دهد در آگوست ۲۰۲۳، میانه سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۱.۳۳ مگابیت برثانیه و جایگاه آن در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میزان این شاخص رده، ۷۲ اعلام شده است که

وزارت ارتباطات خبر قطع و محدودیت اینترنت را تکذیب کرد

ICTPRESS - خبر قطعی و اختلال در اینترنت طی روزهای جاری و آینده، از سوی مسئولان وزارت ارتباطات تکذیب شد.

جدیدترین آمار از رتبه ایران در سرعت اینترنت ثابت و موبایل

ICTPRESS - بر اساس جدیدترین گزارش اسپید تست جایگاه ایران در رده بندی اینترنت موبایل ماه جولای نسبت به ماه گذشته هیچ تغییری نکرده است. میانه سرعت اینترنت موبایل کشور نیز ۳۳.۴۴مگابیت برثانیه است.

کاهش پینگ‌ بازی‌های رایانه‌ای با ایجاد لینک جدید و پرظرفیت

ICTPRESS - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: به‌ منظور کاهش پینگ‌ بازی‌های رایانه‌ای، لینکی پرظرفیت در یکی از CDNهای کشور (شبکه‌های توزیع) ایجاد کردیم.

آغاز به کار کانال اختصاصی دانشگاه تهران در «لنز»

ICTPRESS - شبکه «تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران»، در جمع کانال‌های اختصاصی تلویزیون اینترنتی لنز ایرانسل قرار گرفت.