۱۴۰۲ شنبه ۰۵ اسفند

اخبار

خلیج فارس از پنجره ایستگاه فضایی بین‌المللی

ICTPRESS - آژانس فضایی اروپا (ESA) ویدیوئی از کره‌ زمین از ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرده که در آن نمای شگفت‌انگیزی از خلیج فارس و دریای عمان به چشم می‌خورد.

هوش مصنوعی ChatGPT به قابلیت حافظه مجهز می‌شود

ICTPRESS - شرکت اُپن ای‌آی (OpenAI) ویژگی حافظه را به ChatGPT افزوده تا برخی اطلاعات مخصوص کاربر را از محاورات و غیره به یاد بیاورد؛ این ویژگی به طور آزمایشی برای عده ای محدود ارائه می‌شود.

قرمه سبزی برای نخستین‌بار به فضا رسید

ICTPRESS - یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی‌تبار ناسا که مدتی است در فضا به سر می‌برد و مقیم ایستگاه فضایی بین‌المللی است، با انتشار پستی در ایکس از بردن اولین قرمه‌سبزی به فضا خبر داد.

گوگل نام جدید هوش مصنوعی خود را اعلام کرد

ICTPRESS - گوگل نام ربات گفتگوگر خود را که تاکنون بارد (Bard) نامیده می‌شد، به نام جمینای (Gemini) تغییر نام داد و برنامه‌ای مبتنی بر سیستم عامل اندروید نیز برای آن منتشر کرد.

تحولات هیجان‌انگیز در اپل؛ صدای پای هوش مصنوعی مولد به گوش می‌رسد

ICTPRESS - تیم کوک مدیر عامل اپل، از تحولات هیجان‌انگیزی خبر داده است؛ این غول فناوری در حال بررسی هوش مصنوعی مولد با قابلیت‌های جدید پیش‌بینی شده در اواخر سال جاری میلادی است.

رکورد کوچکترین ربات انسان‌نما در جهان شکسته شد + فیلم

ICTPRESS - گروهی از ۴ مهندس تازه کار در مدرسه ای در هنگ کنگ، با ساخت کوچکترین ربات انسان‌نمای جهان، رکورد گینس را شکستند.

تجربه دو برابر سریع‌‌تر انتقال دیتا با روترهای WiFi 7 ایسوس

ICTPRESS - یکی از عواملی که باعث شده سرعت انتقال اطلاعات در WiFi 7 تقریبا دو برابر WiFi6 باشد، قطعا استفاده از پهنای باند وسیع کانال 320 MHz است.

کاشت تراشه نورالینک در مغز انسان برای اولین‌بار

ICTPRESS - ایلان ماسک بنیانگذار شرکت نورالینک اعلام کرد که روز گذشته نخستین تراشه در مغز یک انسان با موفقیت ایمپلنت شده و وی هم اکنون در دوران نقاهت است.

جایی که حافظه SSD سر از کارت گرافیک ایسوس درمی‌آورد

ICTPRESS - ایسوس برای نخستین‌بار در دنیای تکنولوژی، اولین کارت گرافیک مجهز به اسلات حافظه M.2 را با عنوان ASUS DUAL RTX 4060Ti SSD عرضه کرده است.

انقلابی برای گیمرها؛ ROG NUC نخستین مینی‌پی‌سی گیمینگ ایسوس

ICTPRESS - تیم ROG ایسوس در حال توسعه نخستین مینی‌پی‌سی گیمینگ بازار است.