• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بهت دوستداران فرضیه موجودات بیگانه: عکس‌هایی عجیب از مریخ منتشر شد!

توده ابرهای بزرگحمید نیک روش - ICTPRESS - عکس‌های عجیب منتشر شده از مریخ، دوستداران فرضیه موجودات بیگانه را هیجان‌زده کرده است، اما علت واقعی این پدیده، عجیب‌تر است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان در حال تماشای ابرهای گسترده‌ای هستند که از کره مریخ به بیرون انتشار می یابد.

 

 

این ابرها بر فراز یک آتشفشان در سطح Martian گسترده شده‌اند اما ظاهرا هیچ ارتباطی بین آن ها و فعالیت‌های آتشفشانی وجود ندارد.

باور کسانی که این عکس‌ها را تماشا می‌کنند آن است که آتش عظیمی در سطح این سیاره در حال سوختن است، هرچند که این مساله از نظر فنی غیرممکن است.

جالب این‌که گروهی بر این باور هستند که این ابرها نشان‌دهنده زندگی بیگانگان است، حتی یکی از روزنامه‌ها، ناسا را متهم به مخفی کردن مدارک و شواهد به‌دست آمده کرده است.

ولی دلیل واقعی شکل گرفتن این ابرها خیلی جالب است: در واقع این ابرها نه تنها گرم نیستند بلکه به‌شدت سرد هستند. ابرهای یخی بر فراز این آتشفشان متراکم می‌شوند. به‌این پدیده Asia Mons گفته می‌شود و می‌توان زمانی که در سطح سیاره گسترده می‌شوند آن ها را تشخیص داد.

این ابرها نخستین بار در اواخر ماه سپتامبر رؤیت شدند و در تمام طول ماه اکتبر ردگیری شده‌اند تا در نهایت صدها عکس فوق‌العاده از آن ها به‌ثبت رسیده است. این عکس ها توسط آژانس فضایی اروپا با نام "مارس اکسپرس" گرفته شده است.

این ابرهای سفید رنگ بیشتر از 1500 کیلومتر از سطح سیاره را پوشانده‌اند. در واقع، این ابرها بسیار بزرگ‌تر از ابرهایی هستند که به‌علت فعالیت‌های آتشفشانی شکل می‌گیرند.

معمولا در این موقع از سال ابرها ناپدید می‌شوند. شروع فصل سرما در کره مریخ 16 اکتبر است و بیشتر ابرها قبل از آغاز زمستان ناپدید می‌شوند.

 

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@ 

 

شماره خبر: 38589
تاریخ: پنجشنبه 10 آبان 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط