• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مشق اندروید نویسی و هوافضا در یک رقابت 2 هزار نفری

57457214ICTPRESS - بیش از 2000 دانش آموز با شرکت در بزرگترین فستیوال دانش آموزی کشور در هشت رشته میکروالکترونیک و رباتیک، هوافضا، نانو و شیمی، نجوم و اخترفیزیک، زیست فناوری، اپلیکیشن نویسی اندروید، جشنواره و پرینتر سه بعدی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بیستمین دوره مسابقات ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش آموزی شریف(نادکاپ شریف)، ششمین یادواره شهدای جهاد علمی با رقابت بیش از 2000 دانش آموز در قالب 1000 تیم و در 8 حوزه متفاوت برگزار شد.

گسترش و ترویج فناوری‌های نوین با رویکرد خلاقیت در فضای دانش آموزی، تقویت وجدان کار، انضباط اجتماعی و کارآفرینی و رویکرد به تولیدات ملی داخلی به عنوان یک فعالیت فرهنگی و فرهنگ سازی جدی، کشف استعداد، پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش‌های مبتنی بر خلاقیت، لزوم حمایت از تولید داخل و سرمایه‌های ایرانی در برابر نمونه‌های خارجی و گسترش فرهنگ مصرف ایرانی، عدم وجود مسابقات سرگرمی‌های علمی آموزشی معتبر صرفا دانش آموزی در کشور در زمان شروع این مسابقات، برگزاری مسابقه دانش آموزی مطابق با سن دانش آموزان، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در دانش آموزان، تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر توانایی های علمی داخلی، آشنایی دانش آموزان با فنون صنعتی مختلف، تشویق روحیه کار جمعی و نظم پذیری اجتماعی از جمله اهدافی است که در این مسابقه دو روزه دنبال شده است.

2000 دانش آموز شرکت کننده در این مسابقات، ایده های خود را به نمایش گذاشته و با همسالان خود در رقابتی سازنده شرکت نمودند و با درگیر شدن با سرگرمی های علمی و آموزشی، خلاقیت های خود را در معرض دید همه قرار داده و مورد تشویق قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شریف، در بیستمین دوره ی نادکاپ دانش آموزان علاوه بر شش بخش میکروالکترونیک و رباتیک، هوافضا، نانو و شیمی، نجوم و اخترفیزیک، زیست فناوری، اپلیکیشن نویسی اندروید، در دو بخش دیگر با عناوین "جشنواره" و "پرینتر 3 بعدی" با یکدیگر رقابت کردند.

بیستمین دوره مسابقات ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش آموزی شریف (نادکاپ شریف) طی روزهای 26 و 27 اسفند در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

شماره خبر: 32440
تاریخ: شنبه 28 اسفند 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط