• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بالن گوگل خدمات مخابراتی نسل چهارم را به پورتوریکو برد

13950109000344_PhotoAICTPRESS - شرکت مادر تخصصی گوگل، آلفابت از عرضه رسمی بالن‌های نسل چهارم ال تی ای در پورتوریکوی طوفان زده خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این بالن‌ها در راستای اجرای طرحی موسوم به طرح لوون و با همکاری شرکت Alastair Westgarth تولید و به کار گرفته می شوند.

تعدادی از موسسات رگولاتوری و از جمله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با استفاده از این بالن ها موافقت کرده اند. به دنبال وقوع طوفان ماریا در ماه گذشته در پورتوریکو هنوز هم دسترسی به خدمات مخابراتی در بخش گسترده ای از این کشور جزیره ای ممکن نیست.

بالن های مذکور که از گاز هلیوم پر می شوند دسترسی به اینترنت و ارسال پیامک را هم برای کاربران تلفن همراه ممکن می کنند. انتظار می‌رود با استفاده موفقیت آمیز از این فناوری، راه برای کاربرد آن در دیگر نواحی حادثه دیده دنیا هموار شود.

گوگل استفاده از بالن های هلیوم برای تسهیل دسترسی به اینترنت و خدمات مخابراتی را از سال 2013 به طور آزمایشی اغاز کرد و پیش از این نیز یک بار این طرح را به دنبال وقوع سیل و توفان گسترده در کشور پرو به اجرا درآورد. انتظار می رود 3.5 میلیون نفر در پورتوریکو تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.

شماره خبر: 35181
تاریخ: شنبه 29 مهر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط