• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

محمدرضا عارف در گفتگو با ICTPRESS: حوزه آی سی تی کشور نیازمند حمایت جدی دولت و وزارت ارتباطات است

arefICTPRESS - در حال عبور از فناوری اینترنت اشیاء هستیم و باید مبنا بر انقلاب چهارم صنعتی گذاشته شود و راهبردها را برای فراهم کردن این شرایط فراهم کنیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بازدید از سالن 6 (محل غرفه ICTPRESS) نوزدهمین نمایشگاه ایران تلکام در گفت و گو با خبرنگار ما با ارزیابی رشد ICT در کشور گفت: کشور ما از پتانسیل خوبی در این حوزه برخوردار است و یکی از مزیت های اصلی ما نه تنها با نگاه به داخل کشور بلکه در بازارهای منطقه همین حوزه بوده و لازم است تا تلاش بیشتر، تولید خدمات و ایده های جدید در این زمینه انجام شود.
وی در ادامه تصریح کرد: لازم است دولت خصوصا وزارت ارتباطات و بخش های دیگر از این موضوع حمایت بیشتر و جدی تری داشته باشند ضمن اینکه با مکانیزم های تشویقی، جوانان دانشمند را به این سمت سوق دهیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با مقایسه نمایش دستاوردهای ICT امسال نسبت به سال گذشته اظهار داشت: به نظرم در مقایسه با سال گذشته اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداده و این موضوع نیازمند همفکری و تشریک مساعی دست اندرکاران است و نگاهی که باید به حوزه آی سی تی در منطقه داشته باشیم تا نه تنها در رفع نیازها، بلکه سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی نسبت به سهمی که هم اکنون وجود دارد حرکت جهشی و همچنین شتاب خوبی داشته باشد.
محمدرضا عارف در پایان با اشاره به سهم فناوری ها در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: هم اکنون انقلاب چهارم صنعتی در حال مشخص کردن مسیر خودش در زمینه همه فناوری های پیشرفته است و ما باید خودمان را برای این شرایط آماده کنیم.

 

شماره خبر: 38041
تاریخ: پنجشنبه 12 مهر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط