• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فرابورس ایران معاملات پایان هفته را با یک عرضه اولیه خاتمه داد

20160402175344619ICTPRESS - معاملات فرابورس ایران در آخرین روز کاری از هفته جاری با معامله 993 میلیون ورقه به ارزش بیش از 5310 میلیارد ریال پایان پذیرفت. انجام یک عرضه اولیه در بازار دوم فرابورس، بازگشایی و توقف چنین نماد معاملاتی در بازار سهام و افت 6.5 واحدی شاخص کل از مهم‌ترین رخدادهای امروز بازار فرابورس ایران به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، امروز چهارشنبه 21 آذرماه 1397 بازار ابزارهای نوین مالی میزبان جابه‌جایی 24 میلیون ورقه به ارزش 2641 میلیارد ریال بود. در این بازار اوراق تسهیلات مسکن معاملاتی به ارزش نزدیک به 51 میلیارد ریال را تجربه کرد و این اوراق در دامنه قیمتی 268 هزار تا 582 هزار ریال دادوستد شدند. همچنین «اخزا708» با نقل و انتقال 173 هزار ورقه اخزا به ارزش 145 میلیارد ریال در صدر سایر اوراق مورد معامله در تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس ایستاد.

در همین حال سهامداران امروز در مجموع دو بازار اول و دوم شاهد دست به دست شدن 655 میلیون سهم به ارزش 1956 میلیارد ریال بود. در بازار دوم امروز 10 درصد از سهام شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت به تعداد 20 میلیون سهم در نماد «زکشت» به روش ثبت سفارش عرضه شد که هر سهم این شرکت 3150 ریال قیمت خورد.

امروز بر اساس اطلاعات منتشرشده روی سامانه کدال، پس از مطرح‌شدن درخواست پذیرش سهام شرکت فرابورس ایران در تاریخ 20/٠٩/1397 در هیات پذیرش اعلام شد که با پذیرش این شرکت در بازار اول فرابورس ایران موافقت شده است.

در مجموع 3 تابلو معاملاتی بازار پایه نیز سهامداران روز جاری 305 میلیون سهم به ارزش 713 میلیارد ریال را میان خود جابه جا کردند.

روز پرترافیک بازگشایی نمادها

در جریان بازارهای فرابورس نمادهای معاملاتی چندین شرکت از جمله شرکت‌های سیمان باقران، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، صنعتی مینو، كشت و دام قيام اصفهان، داروسازي كاسپين تامين و حق تقدم خريد سهام شركت دامداري تليسه نمونه بازگشایی شدند.  

شاخص کل فرابورس نیز امروز تحت تاثیر معاملات منفی در نمادهای «زاگرس»، «مارون»، «میدکو» و «شاوان» حدود 6.5 واحد افت کرد و در سطح 1851 واحدی قرار گرفت. در همین حال نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «دماوند» با رشد قیمت خود و تاثیر مثبت بر این نماگر، مانع از ریزش بیشتر آیفکس شدند.

به زودی عملیات بازارگردانی روی دو سهم فرابورسی آغاز می‌شود

در این میان از رویدادهای آتی بازار فرابورس باید به آغاز بازارگردانی مبتنی بر حراج در نمادهای معاملاتی «شبصیر» و «کگهر» در بازار دوم از شنبه 24 آذرماه اشاره کرد. بازارگرداني سهام شركت سنگ‌آهن گهر زمين در نماد معاملاتي (كگهر1) با محدوديت دامنه نوسان روزانه قيمت تا سقف 10 درصد و بازارگرداني سهام شركت توليدات پتروشيمي قائد بصير در نماد معاملاتي (شبصير1) با محدوديت دامنه نوسان روزانه قيمت مطابق با دامنه مجاز نوسان قيمت در بازارهاي اول و دوم فرابورس ايران خواهد بود. تامین سرمایه امید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تدبیرگران فردا به ترتیب بازارگردان دو سهم «کگهر» و «شبصیر» هستند که فعالیت خود را از شنبه هفته آینده در معاملات سهام این دو شرکت آغاز خواهند کرد.

شماره خبر: 39417
تاریخ: چهارشنبه 21 آذر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط