• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

قابلیت جدید ویندوز 10 برای دسترسی آسان به فایل‌های لینوکس

1397-11-28 Windows Linuxحمید نیک روش - ICTPRESS - بالاخره قرار است به‌روزرسانی ویندوز 10 در آوریل 2019، به‌انتظار طولانی مدت کاربران در خصوص یکی از ویژگی‌های این سیستم‌ عامل پایان دهد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، پشتیبانی از دسترسی آسان، مشاهده و حتی ویرایش و اصلاح "ویندوز ساب‌سیستم برای فایل‌های لینوکس" از فایل اکسپلورر یا خط فرمان، از قابلیت های جدید ویندوز 10 است.
پیش از این، کاربران می‌توانستند فایل‌های لینوکس را در پوشه AppData پیدا کنند، هرچند که مایکروسافت مخالف آن بود.
اصلاح فایل‌ها در این قسمت می‌تواند مشکلاتی را به‌وجود بیاورد. اما اکنون یک راه ساده‌تر و کاملا رسمی برای دسترسی به‌این فایل‌ها با استفاده از ابزار ویندوز فراهم می‌شود.
«کریگ لوئیون» از مایکروسافت در این رابطه می گوید: به‌ جای دسترسی مستقیم به این فایل‌ها، ویندوز اقدام به ‌اجرای سرور Plan 9 به‌عنوان بخشی از نرم‌افزار WSL در پس‌زمینه می‌کند.
در واقع ویندوز 10 دارای یک سرویس ویندوز و درایوری است که به عنوان کلاینت عمل می‌کند و با سرور Plan9 صحبت می‌کند؛ این سرور تمام عملیات فایل را ترجمه می‌کند و متادیتای لینوکس مانند مجوزهای فایل را مدیریت می‌کند تا مطمئن شود که حتی زمانیکه از طریق ابزار ویندوز به یک فایل دسترسی پیدا می‌کنید همه چیز به‌خوبی کار می‌کند.
البته اینها همه فرآیندهای پیچیده‌ای هستند که در پشت صحنه اتفاق می‌افتند و لازم نیست که به آن فکر کنید.
کاربران ویندوز ساب‌سیستم برای لینوکس مدت‌ها بود که انتظار چنین چیزی را می‌کشیدند. پیش از این در سال 2016، «ریچ ترنر» از مایکروسافت به کاربران هشدار داد که به‌هیچ عنوان نباید روزی دو یا سه بار به فایل‌های لینوکسی خود در فایل اکسپلورر دسترسی داشته باشند.
اما، بالاخره راهی ارائه شده که کاربران می‌توانند بدون کوچک‌ترین خطری بابت از دست رفتن فایل‌ها به آنها دسترسی داشته باشند.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 40558
تاریخ: یکشنبه 28 بهمن 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط