۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد

الکامپ بیست‌و‌ششم آغاز شد

ICTPRESS - نمایشگاه الکامپ امروز پس از چهار سال وقفه، با شعار «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» با حضور شرکت‌های فعال در حوزه ICT، در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران فعالیت خود را آغاز کرد.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در این دوره از نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک (الکامپ) از میان شرکتهای حاضر، ۵۰ شرکت خارجی و از کشورهای ازبکستان، فرانسه، پاکستان، بوسنی، سوریه، چین، روسیه، ترکیه، ارمنستان و عراق  هستند که نوین ترین برنامه ها، تولیدات و خدمات خود را ارائه می کنند.

حسین اسلامی رییس سازمان نظام صنفی استان تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ اظهار داشت: شعار امسال آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال است و این نمایشگاه با نمایشگاه های قبلی فرق های دارد. این نمایشگاه را درحالی افتتاح می کنیم که ۴۸۰ شرکت کننده در آن حضور دارند.

وی افزود: امسال تمرکزمان بر روی محتواست و این شرایط با  چهار سال قبل متفاوت است. امسال افتخار داریم که مجموعه های بسیاری در نمایشگاه  حضور دارند. برای آینده بهتر اقتصاد دیجیتال باید به سه بخش توجه کرد؛ در حوزه اول یعنی سخت افزار نیازمند تولید خوب هستیم و این نیازمند واردات خوب است.

وی اظهار داشت: همچنین زیرساخت ها نیازمند به روزرسانی است و این حجم از مقاومت ها باعث شده نتوانیم به این زیرساخت ها برسیم. در موضوع نرم افزار هم موضوعاتی وجود دارد و ما زمانی می توانیم  از شرکت ها دفاع کنیم که به صورت شفاف صورت های مالی آن ها درج شده باشد.در حوزه خدمات هم مهم ترین موضوع ما تنظیم گری است؛ ما میخواهیم که فقط با یک تنظیم گر در ارتباط باشیم نباید با تنظیم گران مختلف.

در ادامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ و در میان صحبت های محمدصادق خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، ۲ بار برای چند ثانیه برق سالن قطع شد. همچنین قطعی برق در ابتدای سخنرانی حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هم رخ داد. بعد از سومین قطعی،  وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی بدون سخنرانی و انجام مراسم افتتاحیه سالن را ترک کردند.

این نمایشگاه در هشت بخش اصلی؛ الکترونیک صنعتی، کامپیوتر و سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات مرتبط، تجهیزات ارتباطی، تجهیزات صوتی و تصویری، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل و خدمات فنی و پشتیبانی برگزار می‌شود.

گفتنی است بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ از ۴ تا ۷ تیرماه هر روز از ساعت ۸ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

 

 

نظرات : 0

ثبت نظر

88453