۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تیر

شبکه خبری آی‌سی‌تی‌پرس ۱۸ ساله شد

ICTPRESS - شبکه خبری آی‌سی‌تی‌پرس با فعالیت گسترده خبری، رسانه ای و اطلاع‌رسانی در حوزه فناوری‌های نوین، نوزدهمین سال فعالیت خود را آغاز و همزمان از چهره جدید سایت رونمایی کرد.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدفواد رحمان‌سرشت با اعلام این خبر گفت: همگام با تحولات نوین جهانی در عرصه فناوری، در راستای کاربردی سازی فناوری ها برای تسهیل امور زندگی و کار در میان جامعه، بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

بنیان گذار و مدیرمسئول آی سی تی پرس بیان کرد: امروز رسانه و اطلاع رسانی جایگاه ویژه ای در زندگی و ارتباطات انسانی دارد که مهمترین آن انتقال سریع اطلاعات، ارتقاء سطح آگاهی، گسترش اعتماد، ترویج محتوای سالم و سازنده و همچنین انتقال صحیح اخبار حقیقی برپایه اخلاق مداری و مخاطب محوری است. امروز هر فرد یک رسانه است و لازمه او تجهیز شدن به سواد رسانه ای.

وی در خصوص چشم انداز فعالیت های این شبکه خبری در سال پیش رو با تاکید بر اینکه با استعانت از خداوند متعال و با تلاش مضاعف، بنا داریم متفاوت از سال گذشته بیشتر از آن که به رشد ظرفیت تولید بپردازیم، سطح اطلاع رسانی و ضریب نفوذ محتوای خبری را افزایش دهیم، اظهار داشت: تمرکز نوآورانه بر توزیع محتوای فناورانه همچنین همانند روال معمول معرفی محصولات، خدمات و دستاوردهای متخصصان و نخبگان کشور، رویکرد محوری اطلاع رسانی های شبکه خبری آی سی تی پرس در سال جدید فعالیت خواهد بود.

محمدفواد رحمان‌سرشت با اشاره به پشتوانه ۲۸ سال فعالیت رسانه ای گفت: منطبق بر تجارب ارزنده بدست آمده، طی ۱۸ سال گذشته همواره در راستای اطلاع رسانی مناسب با رویکرد پژوهشی، به صورت ۲۴ در ۷ تلاش کردیم و به موفقیت های بسیاری دست یافتیم که این مهم ذیل توجهات حق تعالی، همراهی مخاطبان و تلاش شبانه روزی گروه رسانه ای متخصص متبلور شده است.

مدیرمسئول آی سی تی پرس با اشاره به تحول بنیادین در زیرساخت نرم افزاری و چهره ظاهری سایت این شبکه خبری تصریح کرد: همزمان با آغاز نوزدهمین سال فعالیت آی سی تی پرس از چهره جدید سایت مبتنی بر زیرساخت نوین آن رونمایی شده است.

 

 

 

شبکه خبری آی سی تی پرس (ICTPRESS) شبکه‌ای تخصصی و مستقل است که در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت ICT فعالیت می‌کند و تمرکز ویژه ای بر تقویت زیرساخت های محتوایی و ارائه خدمات در این راستا دارد.

بر اساس این گزارش، گروه رسانه‌ای آی سی تی پرس در دهه هفتاد شمسی با فعالیت‌های گسترده رسانه‌ای در قالب تولید محتوا و سرویس دهی به رسانه‌ها و سازمان‌های مختلف خصوصی و دولتی، ایجاد رسانه‌ای آنلاین را برنامه ریزی کرد.در ادامه این راه، در سال ۱۳۸۱ مبنای توسعه اطلاع رسانی در این راستا منجر به تبیین استراتژی اولیه راه اندازی پایگاه رسانه‌ای آنلاین شد.

بررسی‌ها و مطالعات ادامه یافت تا پس از تکمیل آن، شبکه خبری ICTPRESS در ۱۵ مهر سال ۱۳۸۴ برابر با ۷ اکتبر سال ۲۰۰۵ میلادی به صورت مستقل تاسیس و فعالیت مقدماتی خود را آغاز کرد. این شبکه خبری با انجام فعالیت‌های خبری و اطلاع رسانی، در سال ۱۳۸۷ به صورت فراگیر توسعه یافت.

شبکه خبری ICTPRESS، از سال ۱۳۸۴ تاکنون به صورت ۲۴ ساعته فعالیت کرده و با تهیه، تولید و مخابره بیش از ۴۰ میلیون کلمه خبر و تصویر خبری، توانسته است بیش از نیمی از جمعیت ایران حدود ۵۷ میلیون «مخاطب بازدید» را به خود اختصاص دهد.

توسعه اطلاع رسانی در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور بهره گیری توسط فعالان رسانه‌های خبری، پژوهشگران، متخصصان، آحاد جامعه ایرانی در داخل و فارسی زبانان خارج از کشور و گسترش آگاهی رسانی به جامعه، از اهداف این شبکه خبری محسوب می‌شود. تولید محتوا، ساماندهی و توزیع محتوا توسط شبکه خبری ICTPRESS مبتنی بر واژه های کلیدی در شاخه های مختلف فناوری (نانوفناوری، بیوفناوری، رباتیک، هوش مصنوعی، فناوری هسته ای، سلول های بنیادی، هوافضا، فناوری انرژی های نو ...) است به طوریکه بیش از صدها کلیدواژه مرتبط، تاکنون به صورت طبقه بندی شده، از طریق سایت اینترنتی این شبکه به آدرس: www.ictpress.ir در قالب اطلاعات، مقالات، گزارش های تحلیلی و اخبار، مخابره شده است.

شبکه خبری آی سی تی پرس با بهره مندی از اتاق فکر متشکل از هیات علمی، همواره استراتژی های خود را همگام با توسعه فناوری های نوین بازطراحی کرده و سرویس های خبری آن شامل تولیدکنندگان محتوا، خبرنگاران و پژوهشگران متخصص، به اطلاع رسانی پرداخته است. حمایت رسانه‌ای از کسب و کارها و تولیدات داخلی و پوشش رویدادهای تخصصی از جمله سیاست‌های آی سی تی پرس است که به صورت آنلاین و همزمان با ارائه خدمات زیربنایی انجام شده است.

شبکه خبری ICTPRESS منطبق بر توسعه رسانه های نوین، در سال های مختلف از بدو راه اندازی، به تدریج بر تعداد کانال های ارتباطی خود با مخاطبان افزوده و از طریق مجاری خبری خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، به آنان سرویس داده است.

در دهه ۹۰ شمسی، این شبکه خبری، به راه اندازی بخش چندزبانه اقدام کرده است و به صورت مستقل انتشار اخبار به زبان انگلیسی و برخی زبان های دیگر را در برنامه های جاری و بعدی خود دارد. بخش ایران به تهیه و تولید محتوای بومی و ارتباط با سازمان ها و حوزه های مختلف خبری داخل کشور پرداخته و بخش بین الملل به رصد اخبار خارجی از کانال های مختلف خبری می پردازد.

آی سی تی پرس با رویکرد کارآفرینی در طی این سال ها بیش از ده ها نیروی جوان را در مقاطع زمانی گوناگون به صورت‌های حضوری و غیرحضوری، برای فعالیت‌های رسانه‌ای جذب و در این عرصه فعال کرده است. گفتنی است مقر اصلی شبکه خبری آی سی تی پرس در تهران است.

شایان ذکر است، پانزدهم مهر ۱۴۰۲ برابر با ۷ اکتبر سال میلادی ۲۰۲۳، سالروز تاسیس شبکه خبری ICTPRESS است و بر این اساس، آی سی تی پرس ۱۸ ساله شد.

 

نظرات : 0

ثبت نظر

28583