۱۴۰۲ پنجشنبه ۱۰ اسفند

فناوری اطلاعات

مدیر مخابرات منطقه تهران: واگذاری ۱۵۰ هزار پورت در برنامه سال آینده است

ICTPRESS - مدیر مخابرات منطقه تهران با اشاره به برنامه‌ریزی برای واگذاری ۱۵۰ هزار پورت فیبرنوری در سال آینده، گفت: تاکنون ۱۲۲ هزار پورت فیبرنوری به کاربران متقاضی تحویل داده شده که در حال استفاده هستن

تعمیرات اتوماسیون صنعتی چگونه انجام میشود؟

ICTPRESS - تعمیرات اتوماسیون صنعتی یک مسأله بسیار مهم است؛ چراکه عمدتا خرید تجهیزات صنعتی از برندهای خارجی فاقد گارانتی و خدمات مناسب بوده و برای تعمیرات، پیدا کردن فرد متخصص حائز اهمیت است.

استفاده از فیلترشکن‌ها ممنوع شد مگر با اخذ مجوز

ICTPRESS - استفاده از فیلترشکن طبق مصوبه مرکز ملی فضای مجازی ممنوع شد؛ همچنین این مصوبه تبلیغ اشخاص حقوقی در پلتفرم‌های خارجی را ممنوع کرده است.

نخستین رایانه‌های رومیزی جهان در لندن کشف شدند

ICTPRESS - نخستین رایانه‌های رومیزی جهان در تمیزکاری خانه‌ای در لندن انگلیس کشف شدند؛ این در حالی است که به غیر از این دو رایانه، تنها یک کامپیوتر Q۱ دیگر در جهان وجود دارد.

اپل اپلیکیشن‌های تحت وب را غیرفعال کرد

ICTPRESS - اپل به تازگی «اپلیکیشن های تحت وب پیش رونده» (PWAs) را در اتحادیه اروپا غیرفعال کرده است.

دسترسی به سکوهای خارجی پرمخاطب امکان‌پذیر می‌شود

ICTPRESS - دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی سه مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی را ابلاغ کرد.

توافق غول‌های‌ فناوری برای جلوگیری از انتشار دیپ‌فیک‌‌های انتخاباتی

ICTPRESS - گروهی متشکل از ۲۰ شرکت فناوری توافق کردند با همکاری یکدیگر از گسترش محتوای هوش مصنوعی فریبکارانه که فرایندهای انتخابات در سراسر جهان را در سال جاری مختل می کند، جلوگیری کنند.

تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات

ICTPRESS - پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری ایرانسل برای منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر بابل، با حضور وزیر ارتباطات، تکمیل شد. امروز همچنین ۸۴۷اُمین سایت 5G ایرانسل، در شهر آمل افتتاح شد و سایت ارتباطی

راه‌حل گوگل برای استفاده از رایانه‌های قدیمی

ICTPRESS - گوگل به کسب و کارها امکان می دهد با نصب یک نسخه خود به روزرسان سیستم عامل کروم برای دستگاههای ویندوز، از بلااستفاده شدن میلیونها رایانه شخصی پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰، اج

وزیر ارتباطات: لایحه حریم خصوصی کاربران تا پایان امسال به مجلس ارسال می‌شود

ICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: لایحه حریم خصوصی کاربران در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است و تا پایان سال نهایی می‌شود.