• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آزمایش اینترنتی ملی روسیه

n00058606-bICTPRESS - روسیه تصمیم دارد اینترنت ملی خود را آزمایش کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، گزارشی جدید نشان می‌دهد روسیه قصد دارد از آخر هفته جاری شبکه وب داخلی خود را آزمایش کند. قرار است حداقل سالانه یک بار آزمایش‌هایی برای امنیت و پایداری اینترنت داخلی این کشور انجام شود.
طبق بیانیه‌ای رسمی، آزمایش شبکه وب داخلی روسیه از آخر هفته جاری یعنی یکم نوامبر (۱۰ آبان) آغاز می شود. آزمایش های مذکور حداقل سالانه یک بار انجام می شود. اما احتمال دارد تعداد آزمایش های بیشتری انجام شود. این آخرین اقدام روسیه در جهت ایجاد اینترنت مستقل در کشور خود است.
به نوشته وب سایت D-Russia، روز دوشنبه گذشته دولت روسیه پیش شرط‌های مربوط به اجرای آزمایش‌هایی جهت تضمین ایجاد سرویس اینترنت و شبکه‌های مخابراتی ایمن، پایدار و عمومی در روسیه را تصویب کرد. این آزمایش‌ها در سطح فدرال و منطقه‌ای در روسیه انجام خواهند شد.
این بیانیه نشان می‌دهد آزمایش‌های مذکور در حقیقت برای ایجاد قوانین حقوقی اینترنت داخلی است که طی آن ترافیک اینترنت روسیه کنترل می‌شود و دولت می‌تواند دسترسی به وب‌سایت‌های خلاف قانون را کنترل کند.
به گفته مقامات روسیه اینترنت داخلی از سیستم‌های مهم این کشور در برابر حملات سایبری محافظت می‌کند. دولت روسیه معتقد است اتکا به سرویس‌های فناوری اطلاعات غربی یک شکاف امنیتی استراتژیک است که ممکن است کشورهای دیگر از آن سوءاستفاده کنند. 
البته این نخستین بار نیست که روسیه  ظرفیت اینترنت داخلی را آزمایش می‌کند. در ماه‌های فوریه و آوریل ۲۰۱۹ میلادی نیز اعلام شد دولت تصمیم دارد چنین آزمایش‌هایی انجام دهد.

شماره خبر: 43513
تاریخ: شنبه 4 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط