۱۴۰۳ جمعه ۲۹ تیر

دوربین Poetry Camera تصاویر را به شعر تبدیل می‌کند!

ICTPRESS - محققان یک دستگاه مجهز به هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که Poetry Camera نام دارد و متناسب با شرایط و ماهیت تصاویر، آن را به شعر تبدیل می کند.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، نوآوری هایی که با کمک هوش مصنوعی روی می دهند، هیچ پایانی ندارند. هوش مصنوعی به غیر از نوشتن ایمیل و تولید محتوا اکنون قابلیت ساختن تصاویر سخنگو و آواز خوان، پیش بینی حرکات انسانی، قضاوت و حتی بازسازی فناوری استارترک را یافته است.

کلین کارولاین ژانگ و ریان ماتر در ساخت دوربین شعر با یکدیگر همکاری کرده اند. این یک پروژه منبع باز است که فناوری را با روحیه هنرمندانه در هم می آمیزد و خلاقیتی را به وجود می آورد که از مرزهای هر دو حوزه فراتر است.

 

 

دوربین شعر شبیه یک دوربین پلاروید معمولی است اما به جای ثبت عکس، داده های تصویری دریافتی را به اشعار انگیزشی تبدیل می کند که به روشن و شفاف تصاویر ثبت را توصیف می کند.

این دستگاه با کمک یک صفحه رایانه تک بردی Raspberry Pi و ChatGPT-4 شرکت اوپن ای آی ساخته شده و در حقیقت نمونه ای از ترکیب سخت افزار و هوش مصنوعی است. رایانه رزبری پای تصاویر ثبتی را پردازش و داده‌های بصری را استخراج می کند که در مرحله بعد به سیستم هوش مصنوعی منتقل می شوند. این مدل هوش مصنوعی وجوه مختلف عکس از جمله رنگ ها، الگوها، عناصر برجسته و حتی احساسات اساسی منتقل شده را تحلیل می کند.

پروژه این دوربین به عنوان یک سرگرمی آغاز شد تا فناوری و هنر را در هم ترکیب کند. محققان پس از آزمایش مدل های هوش مصنوعی مختلف با دستیابی به چت جی پی تی ۳ به موفقیت هایی دست یافتند. واکنش های مثبت خانواده و دوستان سبب شد این دو محقق نمونه اولیه ساخته شده را ارتقا دهند و محصول نهایی را بسازند.

نظرات : 0

ثبت نظر

83224