• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مشکل جدید ویندوز ۱۰ در اروپا

n00048295-bICTPRESS -به نظر می‌رسد که مشکلات سیستم عامل مایکروسافت در اروپا تمامی ندارد و به‌تازگی اتحادیه اروپا نگرانی‌های جدیدی را درباره مشکل حریم شخصی در ویندوز ۱۰ مطرح کرده است که این امر می‌تواند بر روی میزان تطابق با این سیستم عامل در این قاره تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، به نظر می‌رسد که مشکلات نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت در قاره اروپا تمامی ندارد و به‌تازگی اتحادیه اروپا نگرانی‌های جدیدی را درباره مشکل حریم شخصی در ویندوز ۱۰ مطرح کرده است که این امر می‌تواند بر روی میزان تطابق با این سیستم عامل در این قاره تاثیر منفی بگذارد.

 در حالی که هنوز برای دردسرهای مایکروسافت در اروپا پایانی متصور نیست، اخیراً مشکلات جدیدی برای آخرین نسخه از سیستم عامل این شرکت در این قاره به وجود آمده است که مسلماً شرکت مایکروسافت باید به‌سرعت رسیدگی به آن را در دستور کار خود قرار دهد.

ماجرا از این‌ قرار است که اتحادیه اروپا اعلام کرده است که سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت با استانداردهای مربوط به حفاظت از حریم شخصی کاربران که توسط این اتحادیه وضع شده بود، سازگاری کامل ندارد و به همین دلیل نیز در صورت عدم تطابق با این قوانین، امکان عرضه محصولات این غول آمریکایی در اروپا وجود نخواهد داشت.

 


مطابق این گزارش، سخنگوی این اتحادیه اظهار کرده است که مایکروسافت باید به‌صورت رسمی اعلام کند که کدام‌یک از اطلاعات شخصی کاربران را پردازش می‌کند و این امر به چه منظوری صورت می‌پذیرد.
این اتحادیه همچنین تأکید کرده که وجود هرگونه ابهام در این زمینه غیرقابل‌قبول خواهد بود.

البته این نخستین باری نیست که این اتحادیه چنین مشکلی را به وجود آورده و پیش‌ از این نیز بارها مایکروسافت با مشکلاتی از این‌ دست در اروپا دست‌ به‌ گریبان بوده است که مشهورترین نمونه آن به ماجرای مرورگر اینترنت اکسپلورر بازمی‌گردد.

چند ماه پیش نیز دولت‌های سوئیس و فرانسه با ارائه اولتیماتوم رسمی به مایکروسافت موجب شده بودند تا این شرکت مجبور به ایجاد تغییراتی در سیستم عامل محبوب خود شود.
به نظر کارشناسان، ماجرای جدید بین اتحادیه اروپا و مایکروسافت نیز سرانجام به‌صورت مشابه و با عقب‌نشینی این شرکت به پایان خواهد رسید.

شماره خبر: 32319
تاریخ: چهارشنبه 18 اسفند 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط