• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

عضو هیئت مدیره: با اجرای طرح تحول، فعالیت های پست پروژه محور می شود

293302a9-614c-4d99-ad97-146d1a2181cb_20190616_083823ICTPRESS -عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست گفت: با اجرای طرح تحول دیجیتال و ایجاد سکوی تجارت الکترونیک پست(ستاپ)، تمامی فعالیت های پست از حالت فرایندی به پروژه ای تغییر می کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدرضا قادری با اشاره به اینکه تحول در دو سطح درون و بیرون شرکت اتفاق می افتد، افزود: تنوع بخشی به سرویس ها با مشارکت و همکاری بخش خصوصی و کسب و کارهای استارت آپی، متناسب با نیاز مشتریان؛ از مهمترین بخش های این طرح است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای طرح تحول، 11 کمیته تخصصی تشکیل و فعال شده است، تصریح کرد: پایش و پیگیری 90 پروژه ای که به منظور پیشبرد "ستاب" تدوین شده است یکی از مهمترین ماموریت های کمیته هاست، به همین دلیل از این پس، بیشترین اخبار و اطلاع رسانی شرکت ملی پست، پیرامون اقدامات و پیشرفت های این کمیته ها خواهد بود.

عضو هیئت مدیره، افزایش ظرفیت عملیات شرکت، به روز شدن این عملیات مبتنی بر فناوری اطلاعات، بالابردن سطح انگیزه، حس ارزشمندی و مسئولیت پذیری کارکنان، تقویت کار گروهی و مشارکتی به جای فعالیت های انفرادی را از مهمترین پیامدهای اجرای این طرح در دورن شبکه عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه با پیاده سازی کامل این طرح، مشتریان طعم یک پست "به روز" و "متنوع" را خواهند چشید، افزود: می توان ادعا کرد با تکمیل شدن طرح، به دلیل ارایه گسترده خدمات در بستر فناوری اطلاعات و فضای مجازی، پست تامین کننده و رابط فضای مجازی و فیزیکی کسب و کارها خواهد شد.

قادری زمان اجرای کامل طرح تحول دیجیتال و ستاب را دو سال ذکر کرد و اظهار داشت: تغییرات تدریجی و با مشارکت بخش خصوصی (در قالب فراخوان)، به ویژه در زمینه بازسازی زیرساخت ها انجام می شود.

وی همسو شدن کارکنان با روند این تحولات را یکی از بخش های مهم طرح تحول عنوان کرد و افزود: تعریف شش پروژه در حوزه منابع انسانی و  پنج پروژه در خصوص منابع فیزیکی در قالب کمیته مدیریت و توسعه منابع کلیدی (انسانی و فیزیکی) نشان دهنده اهمیت مسایل مربوط به کارکنان اعم از بازسازی ساختار مشاغل، رعایت تناسب شغل، ارزیابی عملکرد  و آموزش مستمر است.

عضو هیئت مدیره با اشاره به وظایف حاکمیتی پست مبنی بر ارایه خدمات پایه پستی در سراسر کشور، گفت: اجرای طرح تحول نه تنها مغایرتی با این وظایف ندارد بلکه با متنوع سازی سرویس ها، به دنبال بهینه سازی، به روز کردن و افزایش ظرفیت این خدمات هستیم.

او ارایه خدمات دولتی را از دیگر بخش های طرح تحول دانست و افزود: براساس تفاهم نامه جدیدی که بین پست و سازمان فناوری اطلاعات در حال انعقاد است، زیرساخت های پروژه سامانه کارپوشه ایرانیان توسط سازمان فناوری اطلاعات تهیه و اجرا و بهره برداری از آن به پست واگذار می شود به طوریکه پست، ارتباط مردم با دولت را از طریق این سامانه فراهم ساخته و بستر ارایه خدمات نیابتی سایر سازمان ها و شرکت ها در دفاتر پستی را گسترده تر می کند.

قادری با تاکید بر اینکه در حال حاضر جهت گیری اغلب پست های دنیا به ویژه کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه به سمت اجرای طرح تحول دیجیتال و سکوی تجارت الکترونیک است، اظهار داشت: در منطقه خاورمیانه همزمان با ایران؛ دیگر کشورهای منطقه نیز اجرای این طرح را آغاز کرده اند.

شماره خبر: 42270
تاریخ: یکشنبه 26 خرداد 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط