• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رونمایی از اولین تراشه‌های مخصوص هوش مصنوعی در فضای ابری

61485398ICTPRESS - شرکت "اینتل" به تازگی از نخستین تراشه‌های مخصوص هوش مصنوعی در فضای ابری رونمایی کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، شرکت اینتل با تراشه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی غریبه نیست، اما اکنون تمرکز خود را روی تراشه‌هایی گذاشته است که ممکن است هزاران کیلومتر از هم دور باشند اما یک کار مشترک و مرتبط انجام دهند.

این شرکت فناوری دو پردازنده جدید شبکه عصبی موسوم به "نروانا"(Nervana) را با نام‌های "NNP-T۱۰۰۰" و "NNP-I۱۰۰۰" معرفی کرده است که اولین تراشه‌های اینتل هستند که به طور مشخص برای هوش مصنوعی در فضای ابری طراحی شده‌اند.

تراشه NNT-T برای آموزش هوش مصنوعی در یک طراحی متعادل طراحی شده است که از رایانه‌های کوچک گرفته تا ابر رایانه‌ها کاربرد دارد، در حالی که مدل NNP-I وظایف استنتاج قوی را بر عهده دارد.

اینتل همچنین از نسل بعدی واحد پردازش "Movidius Vision" رونمایی کرده است که معماری دید رایانه‌ای را بیش از ۱۰ برابر بهبود می‌بخشد در حالی که گفته می‌شود شش برابر بهتر از رقبا عملکرد دارد. این ادعاها هنوز در دنیای واقعی آزمایش نشده است، اما با اطمینان می‌توان تصور کرد که هر کسی که برای کارهای تصویری مرتبط با هوش مصنوعی به فناوری اینتل تکیه کند پشیمان نخواهد شد.

گفته می‌شود تراشه Movidius در نیمه اول سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود. این می‌تواند یک جهش بزرگ در عملکرد هوش مصنوعی حداقل برای شرکت‌هایی باشد که به رقبا مانند NVIDIA اعتماد نمی‌کنند.

اینتل می‌گوید پیشرفت هوش مصنوعی می‌تواند نیاز به دو برابر شدن عملکرد تراشه‌ها را در هر ۳.۵ ماه ایجاد کند و اگر شرکت‌ها به پردازنده‌های کنونی تکیه کنند، این پیشرفت اتفاق نخواهد افتاد.

بنابراین وقتی غول‌های اینترنتی مانند فیسبوک و بایدو به شدت روی اینتل برای هوش مصنوعی تکیه می‌کنند، با مزایای بی‌شماری مانند بارگذاری سریع‌تر سایت‌ها یا ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی مواجه می‌شویم.

شماره خبر: 43658
تاریخ: چهارشنبه 22 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط