• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

«سرنخ» معماری احراز هویت در نظام بانکی را متحول می‌کند

ICTPRESS - کشور نیازمند ایجاد یک هاب احراز هویت در حوزه بانکی است تا امنیت دیتا که دغدغه بانک‌ها و مشتریان است را بتواند برطرف کند؛ از این رو مرکز آیفینک(مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک) با برگزاری رویداد سرنخ، زمینه لازم برای تحول در این حوزه را با مشارکت استارتاپ‌های فینتکی فراهم کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، با گسترش زندگی دیجیتال و نیاز افراد به دریافت خدمات الکترونیکی، موضوع احراز هویت به صورت دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است.
هم اکنون معماری فعلی احراز هویت در نظام بانکی با کاستی‌هائی همراه است. برای مثال کاربر به تعداد هر بانک مجبور است هویت خود را عرضه کند و در کنار آن شاهد مشکلاتی مانند هزینه‌های بالا، انعطاف‌پذیری کم سیستم، عدم امکان تعامل بانک‌ها و عدم اطمینان نیز وجود دارد.
شرکت خدمات انفورماتیک برای این موضوع نیازمند یک همکاری مشارکتی است و در این زمینه استارتاپ‌های حوزه مالی بانکی می‌توانند راهکارهای خود را ارائه دهند. در این راستا استفاده از ویژگی فناوری بلاکچین می‌تواند به ایجاد یک معماری مطلوب در این حوزه کمک کند.
درصورت تحقق این امر، شاهد توزیع و انتقال متمرکز و امن داده‌های حساس میان بازیگران این عرصه خواهیم بود و یک معماری بلاکچینی برای احراز هویت دیجیتال در سازمان‌ها و بانک‌ها ایجاد می‌شود.
بنابراین تجربه کاربری آسان، حفظ حریم خصوصی مشتریان، پایداری، امنیت و ثبات بالا، امکان سرویس‌دهی بالا به فینتک، امکان احراز هویت غیرحضوری و نیز نفوذناپذیری و عدم تغییر داده‌ها از جمله مزایای معماری بلاکچینی در نظام بانکی است.
گروه بلاکچین و فناوری‌های نوین شرکت خدمات انفورماتیک، دانش فنی و تجربه رسیدن به این هدف را در اختیار ارائه‌دهندگان ایده قرار می‌دهد و از ایده‌ها و راهکارهایی که به مرکز نوآوری «آیفینک» ارائه می‌شود، حمایت می‌کند.
رویداد سرنخ2 توسط مرکز آیفینک (مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شد.

 


شماره خبر: 43706
تاریخ: چهارشنبه 29 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط