• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید یک لنز تماسی جدید که بیسیم شارژ می‌شود

61508086ICTPRESS - محققان کره جنوبی موفق به تولید یک لنز تماسی واقعیت افزوده رباتیک شده‌اند که می‌تواند کاربردهای وسیع‌تری را برای لنزهای تماسی فراهم کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، محققان دانشگاه "یانسه"( Yonsei) کره جنوبی یک نوع لنز تماسی رباتیک ساخته‌اند که می‌تواند به صورت بیسیم شارژ شود و استفاده از لنزهای تماسی را یک گام به واقعیت نزدیک‌تر کند.

در اطراف این لنز آنتن شفاف مدور و سیستم قدرتمند خازنی قرار دارد که می‌تواند بدون نیاز به اتصال به منبع تغذیه خارجی، انرژی مداوم دریافت کند.

این لنزهای جدید آزمایشگاهی قادرند بدون افزایش در دمای خود برق را منتقل کنند و مضرات استفاده طولانی مدت از این لنزها را از بین ببرند و بدون هیچ تخریبی نگهداری شوند.

تیم تحقیقاتی پروژه به جای استفاده از مواد سفت و سخت، از مواد لنز تماسی نرم استفاده کردند تا اطمینان پیدا کنند که محصول ساخت آن‌ها در شرایط وسیعی قابل استفاده است.

 

 

انعطاف‌پذیری این لنز هوشمند مانند سایر لنزهای تماسی معمولی است و با استفاده از شدت جریان برق در آن می‌توان نشانگرهای زیستی گوناگون در اشک یک فرد را بررسی کرد.

ساخت این لنز تماسی رباتیک که به صورت بیسیم شارژ می‌شود، فناوری‌های کاشتنی واقعیت افزوده را یک گام به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند.

پیش از این هم محققان سراسر جهان در حوزه لنزهای تماسی کارهای ارزشمندی انجام داده‌اند. به عنوان مثال در اوایل سال جاری میلادی محققان دانشگاه کالیفرنیا،سن‌دیگو یک لنز رباتیک تماسی ساختند که به کاربران خود اجازه می‌دهد با استفاده از چشمک زدن به یک شی‌ء خاص زوم کنند. این لنز با استفاده از پنج الکترود کار می‌کند که در اطراف چشم قرار می‌گیرند.

در تابستان امسال هم شرکت "سامسونگ" حق امتیاز اختراع لنزهای تماسی با قابلیت عکس‌برداری و فیلم‌برداری را در آمریکا به نام خود ثبت کرد، لنزهای تماسی که بتوانند تصاویر را مستقیم به داخل چشم فرد بتابانند.

شماره خبر: 43959
تاریخ: چهارشنبه 20 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط