• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مأموریت بعدی «ماه» در راه است

13981022000133_Test_PhotoNICTPRESS - ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت و پس از آن قرار است به زودی یک مأموریت جدید به ماه آغاز شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  ، ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت.

طبق گفته مرکز برنامه اکتشافات قمری و فضایی چین، یوتو  چانگ ای ۴ در شرایط عادی هستند و به کار خود که کاوش ناشناخته‌های ماه است ادامه می‌دهند.

کاوشگر Chang'e-۴ که ​​در ۸ دسامبر ۲۰۱۸ پرتاب شد، نخستین بار فرود نرم در دهانه فون کارمن در حوضه جنوب در حاشیه ماه را در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ انجام داد.

ماه‌نورد Yutu-۲ یا Jade Rabbit-۲ بسیار طولانی‌تر از عمر طراحی سه ماهه خود کار کرده است و به طولانی‌ترین ماه‌نوردی که در سطح ماه قرار گرفته مشهور شده است.

یک روز قمری برابر با ۱۴ روز بر روی زمین است؛ کاوشگر Chang'e-۴ به دلیل کمبود انرژی خورشیدی در طول شب قمری به حالت خفته تغییر مکان داد.

وظایف علمی مأموریت Chang'e-4 شامل انجام مشاهدات نجومی رادیویی با فرکانس پایین، بررسی زمین و فرم‌های زمینی، تشخیص ترکیب مواد معدنی و ساختار سطح کم عمق قمری و اندازه‌گیری تابش نوترون و اتم‌های خنثی است.

چین در نظر دارد کاوشگر Chang'e-۵ را در سال ۲۰۲۰ پرتاب کند تا نمونه های قمری به زمین بازگردد.

کاوشگر Chang'e-۵ شامل یک لندر، یک مدارگرد، یک صعود کننده است؛ یکی از وظایف اصلی این مأموریت، جمع‌آوری نمونه قمری خواهد بود.

 

 

شماره خبر: 44484
تاریخ: دوشنبه 30 دی 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط