• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ربات مکعبی ناسا این بار به ماه می‌رود

13981022000134_Test_PhotoNICTPRESS - شرکت راکت لب در تازه‌ترین اقدامات خود قصد دارد ربات مکعبی ناسا را به ماه برساند تا به موفقیت فضانوردان در مأموریت آرتمیس کمک کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، شرکت راکت لب در تازه‌ترین اقدامات خود قصد دارد ربات مکعبی ناسا را به ماه برساند تا به موفقیت فضانوردان در مأموریت آرتمیس کمک کند. 

 

 

در مأموریت آرتمیس قرار است نخستین زن فضانورد جهان به همراه تعدادی از فضانوردان مرد وارد تنها قمر زمین شوند و نشانه‌های حیات را مورد بررسی قرار دهند.

راکت لب  در آزمایش سیستم «CAPSTONE» (کیوب ست) با ناسا همکاری می‌کند تا آرزوهای این سازمان را در مورد پرتاب فضاپیمای سرنشین‌دار به ماه برآورده کند؛ «پیتر بک» موسس و رئیس اجرایی شرکت راکت لب می‌گوید، ماهواره‌های کوچک نقش مهمی در علم و اکتشاف و همچنین فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی و ناوبری برای حمایت از بازگشت انسان‌ها به ماه بازی می‌کنند.

نخستین ربات مکعبی ناسا بامبل (Bumble) نام دارد و در ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) حرکاتی ابتدایی چون پرواز روبه جلو و چرخش را در ایستگاه بین‌المللی فضایی انجام داده و پس از آن دو ربات دیگر نیز به این ایستگاه ارسال شد.

ربات مکعبی جدید سازمان فضایی آمریکا قرار است این بار به جای ایستگاه فضایی بین‌المللی به ماه برود تا با مسیریابی احتمال خطای فضانوردان را کاهش و آنها را به پیروزی نزدیک کند.

شرکت راکت‌لب در سال ۲۰۰۶ میلادی در نیوزیلند تأسیس شد ولی بعدا مقر آن به «کالیفرنیا» منتقل شد.

 

 

شماره خبر: 44786
تاریخ: دوشنبه 28 بهمن 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط