• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

خیز «صبا» برای فعالیت در اکوسیستم استارتاپی کشور

ICTPRESS - قرعه نخستین عرضه اولیه سال 99 در بازار سرمایه به نام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین افتاد تا حرکت قطار عرضه‌های اولیه سهام در سال جدید از ایستگاه فرابورس ایران آغاز شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از فرابورس ایران، به زودی قرار است 12 درصد از کل سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در بازار اول فرابورس به روش ثبت سفارش به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه اولیه شود.

بدین ترتیب چهارشنبه 20 فروردین‌ماه، 10 درصد از سهام این شرکت به تعداد یک میلیارد و 500 میلیون سهم در دامنه قیمتی 11 هزار ریال تا 12 هزار ریال در نماد «صبا» به عموم خریداران اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش عرضه می‌شود تا زنگ آغازین عرضه‌های اولیه بازار سرمایه در سال جدید به طور رسمی نواخته شود.

شرکت کارگزاری صبا تامین و شرکت تامین سرمایه امین متعهدان خرید این عرضه اولیه هستند تا در شرایط به فروش نرفتن سهام این شرکت، هر کدام به ترتیب 10 و 40 درصد از سهام عرضه شده را خریداری کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز که به تازگی به جمع خریداران عرضه‌های اولیه پیوسته‌اند، می‌توانند روز کاری پس از عرضه اولیه در خریداری 2 درصد دیگر از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین به تعداد 300 میلیون سهم با قیمت ثابت کشف‌شده در فرایند عرضه اولیه مشارکت کنند.

این شرکت سرمایه‌گذاری که یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز محسوب می‌شود، فعالیت خود را به عنوان یک هلدینگ سرمایه‌گذاری در سال 77 آغاز کرد و سپس با توسعه فعالیت‌هایش علاوه بر مدیریت سبد سهام، سرپرستی و مدیریت شرکت‌های تابعه خود که اغلب در حوزه خدمات مالی متمرکز هستند را نیز بر عهده گرفت. به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعداد شرکت‌های تابعه این هلدینگ یعنی صبا تامین 19 عدد است.

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در بدو تاسیس 100 میلیون ریال بوده است که طی چند مرحله به 15 هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است. سهامدار اصلی این شرکت، سازمان تامین اجتماعی است و سرمایه‌گذاری صدر تامین، سرمایه‌گذاری دارویی تامین، سرمایه‌گذاری سیمان تامین و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین سهامداران دیگر این شرکت سرمایه‌گذاری هستند.

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، در اهداف بلندمدت خودت ترسیم کرده که با استفاده بهینه از توانمندی‌های بالقوه بازار سرمایه تلاش می‌کند فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری را شناسایی کند و بتواند از این طریق در عرصه بالقوه اکوسیستم استارتاپی کشور نقش موثری ایفا کند.

همچنین، همانطور که در امیدنامه این شرکت اشاره شده، شایسته‌سالاری، کار گروهی، همکاری افقی، شفافیت عملکردی و پاسخگویی به صاحبان سرمایه چهار رکن اصلی فعالیت و ارزش‌های محوری این هلدینگ هستند که با تکیه بر آنها می‌توان چشم‌انداز مثبتی را برای آن متصور شد.

شماره خبر: 45206
تاریخ: دوشنبه 18 فروردین 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط