• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران: تقسیم سود ۲۵۰ ریالی به ازای هر سهم مخابرات

ICTPRESS - مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398، برگزار و مبلغ 250 ریال سود به ازای هر سهم مخابرات ایران به سهامداران اختصاص یافت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی مخابرات ایران، در این مجمع که با حضور ۷/۸۹ درصدی سهامداران شامل نمایندگان دولت، سهامداران عمده، سازمان خصوصی سازی، هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و نماینده سازمان بورس امروز سه شنبه ۱۰ تیرماه برگزار شد، پس از بررسی ترازنامه شرکت و بررسی گزارش سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸، صورتهای مالی شرکت به تصویب رسید.

 

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام مخابرات ایران با اشاره به اینکه اولویت فعالیت مجموعه مخابرات در دوسال گذشته، تکیه بر توان تولیدکنندگان داخلی و استفاده از تجهیزات مخابراتی ایرانی بوده است، گفت: با اقدامات انجام شده در سال ۹۸، برای اولین بار درآمد شرکت از دیتا از درآمد مبتنی بر صوت پیشی گرفته و ارزش سهام مخابرات در سال ۹۸ با رشد ۱۸۸ درصدی مواجه شد.

سیدمجید صدری با تشریح نقش صنعت پیشران ICT به عنوان سرمایه ای اساسی برای جهش تولید اظهار داشت: ۸۰ درصد امکانات صنعت مخابرات، داخلی است و آمادگی کامل برای تامین باقی مانده این تجهیزات بر اساس تجهیزات داخلی وجود دارد.

وی افزود: در ماه های پایانی سال گذشته و امسال، شاهد افزایش چشمگیر سود خالص شرکت و رکوردشکنی نماد اخابر در بازار بورس بودیم که حاصل نگاه ویژه مجموعه مخابرات به توسعه پایدار به منظور تحقق سود مستمر بود.

وی با بیان اینکه رتبه و جایگاه ICT ایران در میان ۲۲۷ کشور، رتبه هشتم است، بیان کرد: در تعداد مشترکین پهن باند ثابت، رتبه ۱۸ را در جهان داریم که با فعالیت های انجام شده ، رکورد مصرف روزانه ۶ هزار و ۱۱۸ ترابایت ترافیک، در بخش ثابت شکسته شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین تاکید کرد: همه کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران در مسیر خدمت‌رسانی به ذینفعان شرکت و در جهت دستیابی به چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال با استفاده از تولید داخلی و توجه به سرمایه‌های ملی گام برمی‌دارند.

صدری بیان کرد: چشم انداز شرکت مخابرات ایران در افق ۱۴۰۰، تبدیل به یک شرکت پیشرو دیجیتال در کلاس جهانی و سفارشی سازی شده بر اساس خواست مشتری ست که در این مسیربا ایجاد ارتباط مناسب مورد نیاز عموم، به دنبال ارائه متنوع ترین خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ارزش آفرینی حداکثری برای ذینفعان است.

 

 

وی ساده سازی فرایندهای فروش و اسفاده از فناوری های روز در اجرای همه امور توسعه را از راهبردهای اساسی شرکت عنوان کرد و افزود: همسوسازی پتانسیل های اکوسیستم ICT کشور، برای توسعه و ارائه خدمات و نگهداری، پشتیبانی و استفاده حداکثری از تجهیزات منصوبه به منظور افزایش بهره وری، فصل نوینی را در به ثمر نشستن فعالیت های شرکت رقم زده است.

صدری تصریح کرد: در حوزه صنعت فاوا، افزایش ۳ برابری ظرفیت پهنای باند بین الملل، رشد ۶۰۰ درصدی در بازدید از محتوای بومی و تکمیل شبکه ملی اطلاعات با استفاده از زیرساخت های امن و پایدار شرکت مخابرات ایران، از دستاوردهای مهم در سال گذشته بوده است.

وی افزود: افزایش کیفیت خدمات روستایی با اجرای پروژه های متعدد نوسازی سایت ها و برقرای اتصال روستاهای قطع ارتباط شده و تنوع بخشی به خدمات دیجیتال و ارائه سرویس های ارزش افزوده مبتنی بر مشارکت و ارائه راهکارهای جامع از سیاست های کلیدی اجرا شده شرکت مخابرات ایران در یک سال گذشته است.

صدری گفت: توسعه شبکه انتقال، IP استان ها و core بین استانی و ارائه خدمات به شرکت های واجد شرایط در قالب بیت استریم از برنامه های در حال اجرای شرکت در سال ۱۳۹۹ است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت سازی کامل برای ۵ میلیون پورت پرسرعت VDSL و FTTH در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات از مهم ترین برنامه های شرکت تا پایان امسال است.

شماره خبر: 46199
تاریخ: سه شنبه 10 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط