• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هوش مصنوعی به یافتن موقعیت جراحی کمک می کند

13981223000297_Test_PhotoNICTPRESS - در تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، هوش مصنوعی به پزشکان ارتوپدی برای یافتن موقعیت جراحی کمک می کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، آکادمی «Alibaba DAMO» به تازگی از آخرین نتایج تحقیقات جراحی تعویض مفصل ارتوپدی به کمک هوش مصنوعی خبر داد که در طی ۰.۳ ثانیه بدون انجام عمل دستی توسط پزشکان، رکوردی در تعیین موقعیت جراحی قرار داده است.

براساس تحقیقات علمی Alibaba، مستقر در هانگزو، در مقایسه با جراحی‌های ارتوپدی سابق، هوش مصنوعی توانسته دقت در جراحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این آکادمی گفت: نتیجه تحقیق توسط بیست و سومین کنفرانس بین المللی محاسبات تصویر پزشکی و مداخلات به کمک رایانه پذیرفته شده است.

چی ینگ، رئیس گروه هوش مصنوعی پزشکی در آکادمی گفت: ادغام هوش مصنوعی و معالجه پزشکی یک روند مقاومت ناپذیر است، به خصوص در زمینه تصویربرداری که در آن هوش مصنوعی در تعدادی از جهت‌ها و زمینه‌های خاص بر انسان پیشی می‌گیرد و به پزشکان برای بهبود کارآیی تشخیص و درمان کمک می‌کند.

وی ادامه داد: این فناوری به زودی در بیمارستان‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

در طول بیماری همه گیر کرونا، تصویربرداری با کمک هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های توسعه یافته توسط آکادمی «Alibaba DAMO» در بیش از ۶۲۰ موسسه پزشکی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

شماره خبر: 46295
تاریخ: شنبه 21 تیر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط