• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید 250میلیون دوز از و اکسن کرونا تا پایان سال2020 در اندونزی

13990431000232_Test_PhotoNICTPRESS - مقامات اندونزی اعلام کردند: در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش بالینی واکسن کرونا قادر به تولید 250 میلیون دوز از آن تا پایان سال 2020 هستند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، مقامات اندونزی اعلام کردند: اگر آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا موفق باشد، تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ظرفیت تولید ۲۵۰ میلیون دوز از واکسن کرونا ویروس را دارند.

وزیر امور خارجه این کشور گفت: اندونزی تا پایان سال ۲۰۲۰ ظرفیت تولید ۲۵۰ میلیون دوز در سال را دارد ضمن اینکه این کشور به دنبال متوقف کردن موج عفونت کرونا است.

براساس داده‌های موجود، اندونزی تاکنون بیش از ۱۱۵ هزار مبتلا به کرونا داشته و حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

شرکت داروسازی دولتی بیو فارما این هفته، آزمایش بالینی مرحله سوم واکسن کرونا ساخت شرکت سینوواک را  آغاز می‌کند و اگر روند این مرحله موفقیت‌آمیز باشد، واکسن کرونا به مرحله تولید می‌رسد.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شرکت در حال توسعه واکسن کرونا هستند و حدود ۱۲ مورد آن بر روی انسان آزمایش شده است. با این وجود نگرانی‌هایی در مورد تقاضا و دسترسی کشورهای در حال توسعه به این واکسن وجود دارد.

 

 

شماره خبر: 46562
تاریخ: چهارشنبه 15 مرداد 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط