• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آزمایش بالینی واکسن استنشاقی کرونا

13990207000233_Test_PhotoNICTPRESS - دانشمندان انگلیسی یک مطالعه کوچک را در مقایسه با نحوه کارکرد دو واکسن آزمایشی کرونا در هنگام استنشاق توسط افراد به جای تزریق آن آغاز می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایشی کوچک برای مقایسه عملکرد دو واکسن بالقوه ویروس کرونا انجام دهند که به جای تزریق، افراد آن را استنشاق می‌کنند.
 دانشمندان انگلیسی یک مطالعه کوچک را در مقایسه با نحوه کارکرد دو واکسن آزمایشی کرونا در هنگام استنشاق توسط افراد به جای تزریق آن به ماهیچه آغاز می‌کنند.
محققان امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه روز دوشنبه گفتند: در این آزمایش 30 داوطلب مورد آزمایش قرار می‌گیرند؛ در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و به وسیله دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می‌شود.
از همین شیوه برای انتقال داروهای آسم به بدن نیز استفاده می‌شود؛ نکته مهم در این روش آن است که دستگاه تنفسی افراد به طور مستقیم هدف گرفته می‌شود.
به گفته کارشناسان، مطالعات بزرگتری درباره واکسن امپریال کالج و آکسفورد در حال انجام است، اما هدف این مطالعه این است که آیا واکسن‌ها در صورت استنشاق می‌توانند موثرتر باشند یا خیر.
کارشناسان می‌گویند: «ما شواهدی داریم که ارائه واکسن آنفلوانزا از طریق اسپری بینی می‌تواند از افراد در برابر این بیماری محافظت کرده و همچنین به کاهش انتقال بیماری کمک کند».
این مطالعه در حال حاضر شرکت کنندگان ۱۸ تا ۵۵ ساله را استخدام می کند و امیدوار است که واکسیناسیون افراد در هفته‌های آینده در لندن آغاز شود.
مطالعات قبلی نشان داده است که واکسن‌های استنشاقی به دوزهای کمتری از تزریق نیاز دارند که ممکن است نگرانی ناشی از کمبود واکسن را کاهش دهند.

 

 

شماره خبر: 46987
تاریخ: سه شنبه 25 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط