• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رونمایی از اولین ربات فضایی بخش خصوصی

13990630001010_Test_PhotoNICTPRESS - یک شرکت نوپای ژاپنی به نام جیتای و آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن با همکاری یکدیگر برای اولین بار یک ربات فضایی را برای استفاده در ماموریت های مختلف تولید کرده اند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  هدف از تولید اولین ربات فضایی بخش خصوصی خودکارسازی روند پردازش و انجام برخی فرایندها در ایستگاه فضایی بین المللی است.

تولید ربات برای انجام ماموریت های فضایی پدیده تازه ای نیست و به ابتدای دهه ۶۰ میلادی باز می گردد. اما این ربات ها تا به حال تنها توسط بخش دولتی تولید شده و توانایی های آنها نیز چندان گسترده نبوده است.

استفاده از ربات در فضا انجام برخی ماموریت ها و آزمایش ها را ممکن می سازد که به علت ظرافت ها و حساسیت های موجود توسط انسان ها قابل انجام نیستند. از جمله این آزمایش ها می توان به آزمایش های مربوط به بررسی وضعیت جاذبه در خارج از جو کره زمین اشاره کرد.

ربات جیتای برای انجام کنترل های دقیق و خودکارسازی بسیاری از فرایندهای مورد نیاز در فضا طراحی شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود تا از آن برای انجام اموری همچون قطع و وصل کابل ها، مدیریت سوئیچ ها و سرهم کردن و مونتاژ صفحات کنترل مختلف استفاده شود. این ربات در آینده برای کمک به پیشبرد طرح اعزام فضانورد به کره ماه در سال ۲۰۲۴ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شماره خبر: 47054
تاریخ: دوشنبه 31 شهریور 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط