• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

برنامه تسلا برای عرضه یک ماشین برقی ارزان

n00062570-bICTPRESS - تسلا برای عرضه خودروهای الکتریکی ارزان‌تر به بازار برنامه‌هایی دارد. این شرکت می‌خواهد ظرف سه سال آینده ماشین برقی ارزان خود را روانه بازار کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت تسلا از همان ابتدای کار، برنامه‌های خود برای عرضه کردن خودروی برقی به بازار را با قدرت تمام دنبال کرد. در نهایت این شرکت به اهداف اولیه خود تحقق بخشید و خودروی الکتریکی این شرکت وارد بازار شد ولی این پایان کار نبود.
  مشکل اصلی خودروهای برقی این شرکت این است که قیمت بالایی دارند و همین عامل سبب می‌شود که هر کسی نتواند این خودروها را خریداری و از آن‌ها استفاده کند. راهکار این مشکل چیست؟ چگونه می‌توان خودروهای برقی به یک سری دستگاه عمومی تبدیل کرد؟
 در حال حاضر علاقمندان به محیط زیست و خودروهای الکتریکی از تسلا می‌خواهند یک خودروی برقی با قیمت مناسب به بازار عرضه کند تا همه بتوانند در کنار استفاده از یک خودروی شیک، به حریم محیط زیست احترام بگذارند. در سال‌های اخیر تسلا تمرکز خودش را روی مسئله قیمت گذاشته تا بتواند نیاز مخاطبان خود را برآورده کند. خودروی تسلا مدل 3 با قیمت 35 هزار دلار روانه بازار شد. این خودرو ارزان محسوب نمی‌شود ولی نسبت به سایر محصولات این شرکت قیمت پایین‌تری دارد.


 

یکی از دلایل گرانی این خودروها، باتری آن‌ها است که تولید آن قیمت بالایی دارد. ایلان ماسک، مدیرعامل بی‌نظیر تسلا اعلام کرد که می‌خواهد در سه سال آینده تولید باتری را به جایی برساند که تولید آن مقرون به صرفه و مناسب تمام شود. وقتی این اتفاق بیفتد قطعاً قیمت کل ماشین برقی کاهش پیدا می‌کند.
 ایلان ماسک اظهار داشت: « بر این باور هستیم که تا سه سال آینده می‌توانیم یک خودروی الکتریکی با قیمت 25000 دلار تولید کنیم که کاملاً خودران باشد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، آن خودرو مقرون به صرفه‌ترین خودروی شرکت تسلا خواهد بود. »
 وی خاطر نشان کرد که تیم مهندسی تسلا دارد روی نوعی از باتری لیتیومی کار می‌کند که در زمان کوتاه‌تری تولید می‌شود و از طرفی در برابر شارژ سریع، مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. در صورتی که تسلا، خودروی برقی ارزان خود را روانه بازار کند، مسلماً شاهد افزایش استفاده از ماشین‌ها و کمک به افزایش استفاده از این ماشین‌ها خواهیم بود.

شماره خبر: 47222
تاریخ: دوشنبه 14 مهر 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط