• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ربات قایق خودران برای حمل دو مسافر

13990805000735_Test_PhotoNICTPRESS - محققان دانشگاه ام آی تی از تولید یک قایق رباتیک خودران به نام روبوت خبر داده اند که می تواند دو مسافر را با خود حمل کند، این ربات کوچک در کانال های آبی آستردام آزمایش شده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  تولید ربات های خودران برای حمل و نقل دریایی پدیده تازه ای نیست. اما پژوهشگران دانشگاه ام آی تی قصد دارند برای حمل و نقل دریایی این کار را به شیوه متفاوتی انجام دهند.

آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه این دانشگاه به دنبال تولید قایق های کوچکی بوده که بتوانند در کانال های باریک آبی شهر آمستردام پایتخت هلند به سادگی حرکت و رفت و آمد کنند. این ربات ها قادر به مونتاژ خودکار نیز هستند و بلافاصله بعد از این کار برای استفاده بر روی آب آماده می شوند.

* ویژگی های قایق رباتیک خودران

ربات یادشده بعد از بازشدن و آماده شدن برای حرکت بر روی آب می تواند مسافرگیری را آغاز کند و حداکثر دو نفر را با خود حمل می کند. این ربات کوچک دو متر طول دارد و دارای چهار پروانه نیز هست که در هر جهتی حرکت می کنند.

از جمله دیگر امکانات این قایق خودران می توان به رادار لیدار، جی پی اس و حسگرهای داخلی برای تسهیل ناوبری اشاره کرد. طراحی ماژولار از جمله مزایای مهم این قایق محسوب می شود. دانشگاه ام آی تی امیدوار است در آینده مدل های بزرگ تری از این قایق را با ظرفیت حمل چهار تا شش مسافر تولید کند. زمان عرضه این قایق های جدید مشخص نیست.

 

شماره خبر: 47438
تاریخ: سه شنبه 6 آبان 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط