• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نخستین کشور واکسن کرونای روسیه را دریافت کرد

13990631000915_Test_PhotoNICTPRESS - بلاروس به عنوان نخستین کشور آزمایشات بالینی واکسن «Sputnik V» روسیه را آغاز و این واکسن را به داوطلبان تزریق کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، براساس اطلاعات منتشر شده، همه شرکت کنندگان بلاروسی نخستین دوز از واکسن روسی را دریافت کردند.
طبق گفته وزارت بهداشت روسیه، کلیه داوطلبان پس از اولین تزریق ۱۸۰ روز تحت نظر خواهند بود و متخصصان اثربخشی، خواص ایمنی زایی و ایمنی واکسن را بررسی می‌کنند.
طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارتخانه این کشور، همه شرکت کنندگان بلاروسی در آزمایشات، نخستین دوز از واکسن «اسپوتنیک وی» را  دریافت کرده‌اند و ۱۱ داوطلب نیز تزریق دوم را انجام دادند.
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که از تولید کننده واکسن حمایت می‌کند، ماه گذشته اعلام کرده بود، داوطلبان در بلاروس واکسن روسی را از اول اکتبر دریافت می‌کنند.
مرحله اول آزمایشات بالینی واکسن (Sputnik V) در بلاروس در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ به اتمام رسید.
وزارت بهداشت روسیه در بیانیه افزود: «روسیه و بلاروس رویکرد مشترکی در الگوی تحقیق دارند که از مقایسه داده‌های دریافت شده در دو کشور اطمینان حاصل می‌کند و زمینه را برای تصمیم گیری درباره احتمال روند ثبت نام بیشتر واکسن در بلاروس هموار می‌کند».
بلاروس نخستین کشوری بود که آزمایشات بالینی واکسن Sputnik V را آغاز کرد، این آزمایشات در هشت مرکز پزشکی انجام می‌شود.
در ۱۱ آگوست، روسیه نخستین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا را ثبت و آن را Sputnik V نامگذاری کرد. 

 

 

 

شماره خبر: 47475
تاریخ: شنبه 10 آبان 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط